Dwie bramki dla Wiernej Michała Smolarczyka w sparingu

Kamil Markiewicz
W sobotnim meczu kontrolnym rozegranym w Kielcach, czwartoligowa Wierna Małogoszcz pokonała grający w klasie okręgowej GKS Nowiny 3:2. Dwie bramki dla zwycięskiej drużyny zdobył Michał Smolarczyk.

Wierna Małogoszcz - GKS Nowiny 3:2 (1:1)

Bramki: Sylwester Trybek, Michał Smolarczyk 2 - Przemysław Ciochoń, Piotr Solnica.
Wierna: I połowa: Gugulski - Krzeszowski, Stalmasiński, Łebek, Borowski - Malinowski, Trybek, Hajduk, Zawłocki - Marcin Kołodziejczyk, Krzyżyk. II połowa: Frączek - Krzeszowski, Bała, Michał Kołodziejczyk, Foksa - Rogula, Lasota, Czarnecki, Kowalski - Bugno, Smolarczyk.
GKS: Mech - Kasprzyk, Markowski, Ślefarski, Król - Cichoń, Góral, Paździor - Szewczyk, Staszewski, Gągorowski oraz Głuch, Solnica, Siarek, Wijas, Skowron.

- Zagraliśmy dwie połowy w dwóch różnych składach. Mecze kontrolne są dla nas jednym z etapów przygotowań - mówił Mariusz Lniany, szkoleniowiec Wiernej.

- Był to udany sparing. Pod koniec meczu brakło nam sił. Realizowaliśmy w nim to, co sobie zaplanowaliśmy - powiedział Mariusz Ludwinek, trener GKS.
Wierna kolejne spotkanie sparingowe rozegra w środę, 3 lutego. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Ściegiennego w Kielcach zmierzy się ona z ligowym rywalem ŁKS Georyt Łagów.

Na przyszły weekend GKS ma zaplanowany mecz kontrolny z drużyną Korony Kielce występującą w Centralnej Lidze Juniorów.