IV liga. Niespodzianka w Radoszycach (video, zdjęcia)

Mirosław ROLAK, [email protected]
Alit Ożarów do końca walczył o korzystny wynik i w końcówce uzyskał dużą przewagę, ale Sparta obroniła prowadzenie. Na zdjęciu napastnik Alitu Przemyslaw Rzepa (w białej koszulce) w walce o piłkę z Pawłem Radziszewskim. Fot. Mirosław Rolak
W derbach Powiśla Czarni pokonali Wisłę Sandomierz i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Do dużej niespodzianki doszło w Radoszycach, gdzie Partyzant przegrał z ŁKS Łagów. Pierwszy punkt w rundzie wiosennej wywalczył Hetman Wloszczowa. Aż siedem bramek padło w meczu w Ożarowie.

Marek Kowalski, trener Sparty Kazimierza Wielka:

-Rozegraliśmy najlepszy meczu w rundzie wiosennej. To był piękny mecz, piękne bramki i myślę, że zafundowaliśmy kibucom naprawdę fajne widowisko. Chciałbym aby mój zespół utrzymał taka formę i podobnie prezentował się w następnych spotkaniach i co oczywiście najważniejsze, aby wygrywał. Nie mamy nic do stracenia i nadal walczymy o najwyższe cele.

Orlęta Kielce - GKS Nowiny 2:2 (1:1), Grzegorz Kundera 5, Marcin Szyszka 80 - Dominik Szymkiewicz 42, Dominik Szewczyk 55.

Orlęta: Attia - Szyszka, Wróblewski, Pyzowski (70. Kopyciński), Kundera, Bakalarz, Kita, Niebudek, Obara (60. Bętkowski), Stachura, Pyrek (75. Radomski).

Nowiny: Barabach - Kaczor (46. Król), Ślefarski, Stawiak, R. Sinkiewicz, Stanek (67. Paździor), Pierzak, Kasprzyk (75. Brudek), Symkiewicz, Szewczyk (90. Lurzyński), Kołodziejczyk.

Gospodarze szybko zdobyli bramkę, po dobitce Kundery z kilku metrów. Goście wyrównali po indywidualnej akcji Szymkiewicza. Potem obydwa zespoły miały dogodne sytuacje, ale kolejna bramka padła dopiero w 55 minucie, kiedy po dośrodkowaniu Kasprzyka i celnym strzale głową Szewczyka, goście objęli prowadzenie. W 60 minucie Szymkiewicz otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę i goście grali w osłabieniu. Orlęta wykorzystały okres gry w przewadze, stworzyły kilka sytuacji i w 80 minucie Szyszka strzałem z 10 metrów, doprowadził do remisu.

-Gały drużyny z końca tabeli, ale mecz był ciekawym widowiskiem i stojącym na niezłym poziomie - ocenił trener Nowin, Grzegorz Opara.

Czarni Połaniec - Wisła Sandomierz 3:1 (1:1), Adrian Gębalski 30, 89, Paweł Cecot 77 - Daniel Chorab 35.

Czarni: Brzostowicz - Obierak, Jasiński, Witek, Kosadka (88. Sobierajski), Janowski, Nowak (46. Rzepa), Mikoda (70. Pławski), Cecot (80. Drzazga), Gębalski, Kamiński.

Wisła: Kuśmierz - Jankowski, Zimoląg, Stępień, Gołasa, Ziółek (55. Adamczyk), Kostrzewa, Chamera (55. Pietrucha), Chorab (75. Warzocha), Żelazowski (75. M. Michalski), Pacholarz.

Derby Powisla stały na dobrym poziomie, a obydwa zespoły pokazały się z dobrej strony. Od początku nieznacznie przeważali gospodarze. W 30 minucie Gębalski, po padaniu z prawej strony celnie strzelił z 5 metrów. Pięć minut później wyrównał Chorab, kapitalnym strzałem z 16 metrów. Po przerwie przewaga Czarnych jeszcze wzrosła, ale Wisła groźnie kontratakowała. W 77 minucie Gębalski idealnie podał do Cecota, a ten celnym strzałem wyprowadził zespół Czarnych na prowadzenie. Wynik meczu ustalił Gębalski po podaniu od Kamińskiego.

Spartakus Daleszyce - Hetman Włoszczowa 0:0.

Spartakus: Palka - Bujakowski, Stefański, Staniec, Mączka (46. Kraj), Kwaśniewski (20. Brzozowski), K. Skrzypek (70. Kawiński), Krężołek, Wołowiec, Bęben, Maciejski.

Hetman: Janicki - G. Małek, M. Małek, Stolarczyk, Ścisłowski (82. Szwajkowski), Bąk (75. Jarmuda), Orzeł, Musiał, Babin (60. Stolarski), Piwowarczyk, Tkacz (60. Matuszczyk).

-Wreszcie rozegraliśmy niezły mecz i gdyby nie kiepska skuteczność mielibyśmy komplet punktów. Stworzyliśmy mnóstwo okazji, ale marnowaliśmy nawet sytuacje sam na sam z bramkarzem - powiedział kierownik Hetmana, Grzegorz Wlodarczyk.

Partyzant Wodzisław - ŁKS Georyt Łagów 0:2 (1:0), Roman Kowalski 30, Szymon Gryz 72.

Łagow: Dudek - Kołbuc, Kowalski, Jaworek, Arczewski, Włodarczyk, Gryz, Kamiński (90. Grzesik), Siwoń (70. Dziarmaga), Gil (83.Murzec), Piotrowicz (60. Masłowski).

Goście sprawili sporą niespodziankę pokonując faworyzowanych gospodarzy. W 30 minucie po mocnym dośrodkowaniu Gryza, bramkarz Partyzanta wypuścił piłkę i Kowalski skutecznie dobił. Drugą bramka padła po indywidualnej akcji Gryza.

-Wreszcie zagraliśmy dobrze z tylu i potrafiliśmy wykorzystać sytuacje. Po przerwie Partyzant uzyskał dużą przewagę, ale my potrafiliśmy skutecznie kontratakować. Jestem zadowolony z gry zespołu i mam nadzieje że w kolejnych meczach zagramy podobnie - powiedział trener Łagowa, Paweł Jaworek.

Nida Pińczów - Piaskowianka Piaski 1:0 (0:0), Łukasz Biały 75.

Nida: Zyguła - Kempkiewicz, Szafraniec, Myca, Dulak, Biały, Ł. Mika, Rechowicz, M. Mika (61. Baran), Sobczyk (80. Gajda), Gardynik.

Piaskowianka: Dobrowolski - Dudek, Stalmasiński, Karyś, Pietrasiewicz, Tekiel, Kupczyk, R. Zygan, Faryna, Sęk (71. J. Zygan), Butenko (82. Woliński).

Pawel Rybus, trener Alitu Ożarów:

Napastnik Sparty Kazimierza Wielka, Papa Drame, zdobył w Ożarowie trzy bramki

-Takich spotkań chciałoby się oglądać jak najwięcej. Wprawdzie przegraliśmy, ale nie oceniam źle gry mojego zespołu. To wspaniałe widowisko stworzyły obydwie drużyny. Moi zawodnicy zrealizowali założenia, grali do końca i były sytuacje, aby wyrównać. Wynik oczywiście nie cieszy, ale z takiej gry, jaką pokazaliśmy można być zadowolonym

Unia Sędziszów - Lubrzanka Kajetanów 2:0 (1:0), Wojciech Zapalski 23, Grzegorz Samburski 85.

Unia: Rybiński - Żebrowski, Krupa, Chuptyś, Jaworski, Kita (59.Cielebała), Bratek (68. Szota), Winiarski, Matelski (75. Surdel), W. Zapalski, Samburski (90. Brożek).

Lubrzanka: Żyła - Cedro, B. Bracha, Foks (70. Chmielewski), Treter, K. Bracha, Jagodzki, Lipski, Supierz, Piotrowski, M. Bracha.

Gospodarze odnieśli bardzo szczęśliwe zwycięstwo, bo od 40 minuty grali w osłabieniu (czerwoną kartkę otrzymał Krupa) i w drugiej połowie goście nie opuszczali przedpola bramki Rybińskiego.

W 23 minucie para Samburski - Zapalski przeprowadziła składny kontratak zakończony celnym strzałem tego drugiego z 16 metrów. Wynik meczu, także po składnej kontrz eustalił Samburski.

- Nie zasłużyliśmy na porażkę, bo mieliśmy wiele okazji i przez większą część spotkania przeważaliśmy. Sprawiedliwszy byłby remis - powiedział trener gości, Krzysztof Stocki.

Jedenastka kolejki

Palka (Spartakus) - Obierak (Czarni), G. Małek (Hetman), Baster (Sparta) - Gryz (Łagów), Smolarczyk (Sokół), Szewczyk (Nowiny), kanarski (Alit) - Samburski (Unia) Drame (Sparta), Gębalski (Czarni).

Sokół Rykoszyn - Pogoń Staszów 2:0 (2:0), Dawid Smolarczyk 10, Bartłomiej Wijas 30.

Sokół: Sroka - Sidło, Poddębniak, P. Wijas, Ł. Szymański, M. Wijas (88. Kosiński), Domagała, B. Wijas, Smolarczyk (75. Podgórski), Kleszcz (88. Król), S. Wijas (83. Kolasa).

Dwaj siedemnastolatkowie, Dawid Smolarczyk i Bartłomiej Wijas zapewnili Sokołowi zwycięstwo nad faworyzowana Pogonią.

-Patrząc na tabele, nasze zwycięstwo to duża niespodzianka - powiedział trener Sokoła, Paweł Wijas. - Tym razem nie popełniliśmy takiego błędu jak w rundzie jesiennej kiedy w Staszowie też do przerwy prowadziliśmy 2:0, a potem daliśmy sobie strzelić trzy gole. Teraz do końca graliśmy uważnie w obronie i chociaż goście nieco przeważali, częściej byli w posiadaniu piłki, to klarownych sytuacji mieliśmy więcej i w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo.

Alit Ożarów - Sparta Kazimierza Wielka 3:4 (2:1), Konrad Zdybski 36, Przemysław Rzepa 42, Paweł Kilijański 65 - Papa Drame 5, 53 z karnego, 67, Sylwester Gorgoń 63.

Alit: Żytniewski - Pawlaczyk, Drdzeń (73. Żurański), Mazur, Czaja, Sorbian (71. G. Czerwonka), Kanarski, Zdybski, Wójcik, P. Kilijański (67. M. Kilijański), Rzepa.

Sparta: Pałaszewski - Adamczyk, Radziszewski, Głąbicki, Baster, Włudarz, Sobura, Wąż (70. Wołowski), Drame (90. Sekou), Dudziński, Gorgoń (85. Wrzesień).

Kapitalny mecz w wykonaniu obu drużyn obejrzeli kibice w Ożarowie. Były piękne bramki, emocje do końcowego gwizdka i mnóstwo składnych akcji. Bohaterem meczu był ciemnoskóry napastnik Sparty, Papa Drame, który strzelił trzy gole.

Najlepsi strzelcy: 15 - Michał Bracha (Lubrzanka), 13 - Ad-rian Gębalski (Czarni), 11 - Pape Dramé (Sparta), Przemysław Rzepa (Alit), 9 - Łukasz Orzeł (Hetman), 7- Piotr Kamiński (Czarni), Jarosław Pacholarz (Wisła),

W następnej kolejce, 14-15 kwietnia: Hetman - Orlęta (3:1), Nowiny - Czarni (1:3), Wisła - Sokół (4:1), Sparta - Spartakus (4:0), Piaskowianka - Partyzant (0:4) Łagów - Alit (0:4), Nida - Lubrzanka (0:1), Pogoń - Unia (2:0).