Wielki sukces w bilardzie! Czupryńska mistrzynią Europy, Macioł wicemistrzek

Redakcja
Na zdjęciu Oliwia Czupryńska i Daniel Macioł.
Oliwia Czupryńska z Nosanu Galeria Echo Kielce mistrzynią europy w 9bil. Mistrzem i wicemistrzem europy kolega klubowy Oliwi Daniel Macioł.

To był wspaniały dzień dla Polski. Ostatniego dnia mistrzostw Europy juniorów nasza reprezentacja Polski zdobyła aż pięć medali. Z tego trzy zawisły na piersiach zawodników Nosanu Galeria Echo Kielce.

Indywidualnie złoty wywalczyła siedemnastoletnia Oliwia Czupryńska. W finale odmiany 9 bil pokonała koleżankę z reprezentacji Sylwię Ząbek 6-4.

Najtrudniejszy mecz rozegrała jednak w półfinale w którym pokonała dwukrotną złota medalistkę tych mistrzostw, Kamile Kodayewa z Belgii 6-5. Można powiedzieć, że Oliwia dopięła swego . Jechała bowiem na zawody jako jedna z głównych faworytek i w wszyscy w kraju jak i ona sama liczyli właśnie na złoto. Przypomnieć bowiem należy, że Czupryńska to aktualna mistrzyni świata juniorek i drużynowa mistrzyni Europy. Był to drugi medal na mistrzostwach Oliwi. Wcześniej stanęła na najniższym stopniu podium odmiany 8-bil.

Złoty i srebrny medal wywalczył młodszy kolega klubowy Oliwi Daniel Macioł. Podobnie jak Oliwia dotarł do finału odmiany 9 bil. Tutaj musiał uznać wyższość reprezentanta Danii Madsena Andreasa z którym przegrał 4-7. W przeciwieństwie do Oliwi piątkowe ćwierćfinały i półfinały zagrał prawie bezbłędnie wygrywając kolejno 7-2 i 7-0. W finale do pełni zabrakło trochę szczęścia i zimnej krwi. Mimo to Daniel nie krył swego zadowolenia z osiągniętego wyniku. Tym bardziej, że to nie jedyny jego medal na tych zawodach. Wraz z kolegami wywalczył bowiem złoty krążek w rywalizacji drużynowej.

Ostatni medal dla Polski w dniu dzisiejszym zdobyła drużyna juniorów starszych. Łącznie nasza reprezentacja zdobyła na tych zawodach aż jedenaście medali w tym dwa złote, dwa srebrne i siedem brązowych. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 4 miejsce.