Dariusz Anduła dał zwycięstwo Łysicy Akamit Bodzentyn

Kamil MARKIEWICZ
W sobotę zespół z Bodzentyna podejmował będzie Hutnika Nowa Huta

W sobotnim spotkaniu Łysica Akamit Bodzentyn pokonała na wyjeździe Przebój Wolbrom 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Dariusz Anduła.

W spotkaniu w Wolbromiu Łysica objęła prowadzenie w 17. minucie. W tej części meczu nasza drużyna była stroną przeważającą. Stworzyła sobie ona kilka podbramkowych sytuacji, z których wykorzystała niestety tylko jedną. Po przerwie obraz gry się zmienił. To gospodarze przejęli inicjatywę, ale całe szczęście z odpieraniem ataków radziła sobie defensywa naszego zespołu. Ostatecznie podopieczni trenera Bogusława Dąbrowskiego wygrali ten mecz 1:0.

W sobotę 24 sierpnia, o godzinie 17, Łysica podejmować będzie na własnym boisku w meczu czwartej kolejki Hutnika Nowa Huta. Wszystko wskazuje na to, że poza kontuzjowanym Piotrem Fortuną, wszyscy gracze będą do dyspozycji szkoleniowca Łysicy. Treningi po zabiegu nosa wznowił już bramkarz Tomasz Dymanowski. - Jak po każdym meczu, zawodnicy narzekają na drobne urazy. Staramy się doprowadzić ich do pełni sił, abyśmy w kolejnym meczu mogli zagrać w optymalnym składzie - mówił Bogusław Dąbrowski, trener Łysicy.

- W sobotę zmierzymy się z trudnym przeciwnikiem, który w meczu minionej kolejki w końcu odpalił. Hutnik jest zawsze groźną drużyną, która na pewno będzie chciała nadrabiać stracone punkty z pierwszych dwóch kolejek. Zespół z Nowej Huty, który w poprzednim sezonie grał młodymi zawodnikami, teraz pozyskał kilku doświadczonych graczy. Między innymi stopera Jakuba Ochmana z Przeboju Wolbrom - dodaje szkoleniowiec zespołu z Bodzentyna.

Nasz sobotni przeciwnik po trzech spotkaniach ma na swoim koncie 4 punkty. W meczu minionej kolejki pokonał on na własnym boisku Poprad Muszyna 4:1.