Co dalej z dworcem PKS w Kielcach? Właściciel: - Czekamy aż się zawali

Dodano: 10 grudnia 2013, 14:05 Autor:

Co dalej z dworcem autobusowym przy ulicy Czarnowskiej w Kielcach? - Czekamy, aż się zawali. Nie ma sentymentów – mówi otwarcie Ewa Zurman, pełnomocnik zarządu Polskiej Komunikacji Samochodowej 2 będącej właścicielem "spodka”. Dodaje, że spółka nie włoży ani złotówki w remont obiektu.

Po raz pierwszy o ewentualności zamknięcia dworca autobusowego spółka PKS 2, która zakupiła Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kielcach wraz z nieruchomościami, budynkami, taborem oraz pracownikami za niespełna 10 milionów złotych, poinformowała w lipcu tego roku. Taka groźba miała wymóc na kieleckich radnych odrzucenie projektu miejscowego planu zagospodarowania dla terenu PKS. Dokument wykluczał bowiem możliwość budowy przez nowego inwestora Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego z galerią handlową.

Ale naciski nie poskutkowały. W efekcie w sierpniu PKS 2 zapowiedziała, iż do końca roku wyłączy "spodek” z użytkowania. Byłby to problem dla Kielc, bo dworzec wciąż stanowi ważny węzeł komunikacji zbiorowej w regionie. Zamknięcie obiektu spowodowałoby spory chaos.

Ewa Zurman, pełnomocnik zarządu PKS 2, informuje, że spółka nie zakończy działalności dworcowej do końca roku. – Obiekt jeszcze się trzyma i stoi. Ale pomagać nie będziemy. Nie planujemy inwesytcji, bo w naszej ocenie budynek jest wyeksploatowany. Inwestowanie w niego byłoby nonsensem. Czekamy, aż się zawali. Nie ma sentymentów – mówi otwarcie.

Dodaje, że docelowo "spodek” jest jednek przeznaczony do zamknięcia.

- Długo będą czekać, bo konstukcyjnie budynek z pewnością nie grozi zawaleniem. Do katastrofy mu daleko – mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miasta Kielce. To pod jego nadzorem powstawał miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu PKS, który chroni "UFO”.

- Słysząc taką wypowiedź pani Zurman zadaję sobie pytanie, po co kupowali dworzec. Zgodnie z polskim prawem właściciel obiektu budowlanego musi o ten obiekt dbać, a przede wszystkim dbać o to, by nie doprowadzić do stanu zagrożenia. Taka deklaracja jest zapowiedzią łamania prawa, ale traktuję to w kategoriach potyczek medialnych – podkreśla Hajdorowicz.

Czytaj więcej o:
  • kielce dworzec pks
  • kielce pks
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.