Radomscy motocykliści zaczęli sezon

/sid/
Jurand Kuśmierczyk (z numerem 407), zajął drugie miejsce w wyścigu klasy MX65 mistrzostw strefy południowej w motocrossie archiwum
Radomscy motocykli wystartowali w zawodach o mistrzostwa strefy południowej w Kowali i północnej w Chełmnie. Radomian nie zabrakło na podium. Były to pierwsze zawody motocrossowe w sezonie. W weekend, w Radomiu motocykliści zainaugurują zmagania w cross country.

W sobotę rozegrano pierwsze zawody zaliczane do mistrzostw strefy południowej w motocrossie. Wystartowali w niej radomianie, Jurand Kuśmierczyk i Remigiusz Rutka, reprezentujący Automobilklub Gorzowski oraz Ryszard Augustyn i Oskar Pyszczek z Radomskiego Towarzystwa Motocyklowego.

Bardzo dobrze spisał się Kuśmierczyk, który po zaciętej walce, zajął w wyścigu klasy MX65 drugie miejsce. Rutka, pierwszy wyścig klasy MX85 ukończył na 6. miejscu. Awaria motocykla wykluczyła go z udziału w drugim wyścigu.

Na podium stanął także doświadczony Ryszard Augustyn. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski, rywalizuje obecnie w klasie MX Masters, w której startują weterani. Prezes radomskiego Towarzystwa Motocyklowego zakończył zmagania na 3. miejscu. Pyszczek, który w czasie wyścigu uczestniczył w kolizji, tracąc wiele cennych minut, zdołał dojechać do mety na 11. miejscu.

W zawodach w Chełmnie, gdzie rozgrywano mistrzostwa strefy północnej w motocrossie, wystartował Wojciech Kucharczyk. Radomianin, jeżdżący w barwach klubu z Gorzowa Wielkopolskiego wygrał pierwszy wyścig. W drugim miał upadek, ale mimo kłopotów zdołał zakończyć zawody na 2. miejscu.
Część zawodników, w tym Augustyn, wystartują w sobotę i niedzielę w Radomiu. Na torze na Koniówce rozegrane zostaną pierwsze w sezonie zawody cross country. Młodzież, Kucharczyk i Kuśmierczyk wybierają się do Wielkopolski, na zawody w motocrossie o mistrzostwo strefy zachodniej.