KSZO 1929 Ostrowiec przegrał z Hutnikiem Nowa Huta (zdjęcia)

Waldemar FRAŃCZAK
Michał Kosowski- z lewej, z podania Michała Stachurskiego, trafił w drugiej połowie meczu do bramki gości, ale sędzia odgwizdał spalonego. Waldemar Frańczak
KSZO 1929 Ostrowiec przegrał z Hutnikiem Nowa Huta w meczu 22. kolejki III. ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

KSZO 1929-Hutnik Nowa Huta 0:2

Porażką KSZO 1929 zakończył się mecz w Ostrowcu Św. Krakowianie byli zespołem lepszym, co udowodnili już dwoma golami przed przerwą.

KSZO 1929 Ostrowiec - Hutnik Nowa Huta 0:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Mariusz Bienias 23, 0:2 - Mateusz Gamrot 27

KSZO: Zacharski 5- Stachurski 6, Lasocki 4, Grunt 4, Barański 6 - Dryka 2 (46. Sudy 2) - Dziadowicz 4, Mikołajek 4, Gehman 3 (70. Stawiarski 1), Mąka 4 (74. Skwarliński 1)- Kosowski 5.

Hutnik Nowa Huta: Jasowicz- Orłowski (46. Murzyn), Bienias, Jagła- Ochman (73 Piszczewśkyj)- Serafin, Świątek, Guja (60. Cieśla)- Sierakowski, Stanek (62. Lubera), Gamrot.

Kartki: żółte: Bienias, Sierakowski, Guja, Jagła (Hutnik) - Barański, Grunt, Stachurski, Kosowski (KSZO). Sędziował: Mateusz Łosiak- Świętokrzyskie Kolegium Sędziów. Widzów: 300.

Trzy punkty po meczu w Ostrowcu Św. zasłużenie powędrowały do Krakowa. Goście byli zespołem lepszym, grając bardziej dojrzały i techniczny futbol.

Pierwszy gol padł po rzucie wolnym wykonywanym z prawej strony pola karnego. Po dośrodkowaniu Mariusz Bienias tyłem głowy skierował piłkę do bramki, nie będąc zbytnio atakowanym przez obrońców gospodarzy. Kilka minut później, Mateusz Gamrot objechał z piłką Mateusza Drykę i z ostrego kąta ulokował piłkę w długim rogu bramki Konrada Zacharskiego.

Po zmianie stron podopieczni Rafała Lasockiego ruszyli z impetem do odrabiania strat. Sporo zamieszania było pod bramką Hutnika po stałych fragmentach, ale w tym meczu nie udało się zamienić ich na gola. Bardzo potrzebne ostrowczanom punkty pojechały do Krakowa.