Czarni Połaniec przegrali z Hutnikiem Nowa Huta

(dor)
Brak skuteczności i szczęścia zdecydowały głównie o porażce Czarnych Połaniec w wyjazdowym spotkaniu z Hutnikiem Nowa Huta.

Hutnik Nowa Huta - Czarni Połaniec 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Michał Nawrot 49, 2:0 Patryk Kołodziej 70, 2:1 Piotr Obierak 76, 3:1 Jakub Ochman 88.

Hutnik: Frątczak - Guzik (42. Murzyn), Kołodziej, Grzesiak I, Ochman - Orłowski, Jasak (75. K. Filipek), Świątek, Antoniak (89. P. Filipek) - Nawrot, Prochowicz (70. Chlebda).

Czarni: Brzostowicz 6 - Krępa 5 I (86. Wereszczak nie klas.), Pydych 5, Witek 5 I, Dyl 4 (56. M. Wolan 2) - T. Wolan 5 I, Cecot 6, Korona 4, Obierak 5 I, Skiba 5 - Kamiński 4 (72. Kabata 2).

Sędziował: Paweł Kukla z Krakowa. Widzów: 300.

Czarni mieli odpowiednie okazje do tego, żeby dobrze otworzyć ten pojedynek. Po pierwszej połowie powinni prowadzić jedną, czy nawet dwoma bramkami, ale zawodziła skuteczność. W 10 minucie jeden z obrońców Hutnika w ostatniej chwili zablokował strzał Tomasza Wolana. Kilka minut później sam na sam był Damian Skiba, ale udaną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. W 30 minucie po strzale Tomasza Wolana piłka przeszła minimalnie obok słupka. Potem jeszcze raz uderzał Skiba, ale Frątczak ponownie był na posterunku.

Druga połowa należała do Hutnika. W 49 minucie objął prowadzenie po uderzeniu przewrotką Michała Nawrota. Na 2:0 strzałem głową podwyższył Patryk Kołodziej. Czarni odpowiedzieli kontaktową bramką Piotra Obieraka. Ładnie uderzył on lewą nogą i umieścił piłkę tuż pod poprzeczką.

-Otworzyliśmy się, bo bardzo zależało nam na tym, żeby wyrównać - mówił Tomasz Kiciński, trener Czarnych. -Mieliśmy niezłe okazje, ale znowu zabrakło precyzji. W dodatku w 88 minucie zostaliśmy skontrowani. Można powiedzieć, że "dobił" nas Jakub Ochman. Nie zasłużyliśmy na taką porażkę, bo stoczyliśmy z Hutnikiem wyrównany pojedynek - dodał szkoleniowiec.