Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Hutnikiem Nowa Huta

(KAR)
W środę Korona II Kielce rozegrała na wyjeździe awansem mecz 26. kolejki, w którym zmierzyła się z Hutnikiem Nowa Huta. Kielecki zespół zwyciężył 2:0.

Arkadiusz Bilski, Korona II:

- Mój zespół grał bardzo solidnie w defensywie i wyrafinowanie w ofensywie. Czekał na swoją szansę do ostatniego momentu. Wygraliśmy ten mecz pewnością siebie i wiarą w zwycięstwo.

Hutnik Nowa Huta - Korona II Kielce 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Kamil Matulka 52 min., 0:2 Marcin Cebula 54.

Hutnik: Frątczak - Ochman, Kołodziej, Grzesiak (65. Sierakowski), P. Filipek - Orłowski (95. Murzyn), Jacak (46. K. Filipek), Świątek, Gamrot - Nawrot, Pachowicz (65. Guzik).

Korona II: Małecki 7 - Piwowar 7, Kiercz 7, Wrześniewski 7, Kobryń 7 - Matulka 8 (75. P. Paprocki 1), Załęcki 6 (57. Kwiecień 3), Szmalec 6 (82. Rogala nie klas.), Aankour 6 (46. Cebula 7) - Sierpina 7, Laskowski 7.

Kartki: żółte: P. Filipek (Hutnik), Rogala (Korona II). Sędziował: Michał Fudala (Brzesko). Widzów: 300.

Pierwsza połowa była wyrównana. Zespoły grały zachowawczo, nie stwarzając sobie zbyt wielu podbramkowych okazji. Po przerwie goście szybko objęli prowadzenie. W 52 minucie po indywidualnej akcji gola strzelił Kamil Matulka, a 2 minuty później wynik podwyższył Marcin Cebula. Rezerwy Korony miały więcej okazji na zdobycie bramek, ale nie udało się ich wykorzystać.