Jadar siódmy w lidze!

Jerzy Stobiecki
Mariusz Wiktorowicz (w środku) wczorajszym meczem z Politechniką Warszawską zakończył karierę zawodniczą. P. Mazur
Siatkarze Jadaru Radom pokonali Politechnikę Warszawską i zakończyli sezon na siódmym miejscu.

W meczu trzeciej rundy play off Polskiej Ligi Siatkówki Jadar Sport Radom pokonał 3:1 J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska. Tym samym radomianie wywalczyli siódme miejsce w siatkarskiej ekstraklasie. Po raz ostatni jako zawodnik na parkiecie pojawił się Mariusz Wiktorowicz, drugi trener radomian.

Przed meczem Mariusz Wiktorowicz, przyznał, że chciałby zakończyć karierę zwycięstwem i samemu zdobyć chociaż jeden punkt. Udało się. Drużyna wygrała, a drugi trener, który wszedł na boisko w podstawowym składzie, zdobył punkty.

PRZEGRANA NA POCZĄTEK

Spotkanie rozpoczęło się niepomyślnie dla radomian. Po serii błędów z obu stron wydawało się, że podopieczni Dariusza Luksa złapali właściwy rytm i wypracowali trzypunktową przewagę. Jednak wystarczyło kilka prostych błędów radomskich siatkarzy i goście doprowadzili do wyrównania po 11, a po atakach Marka Siebecka i Antona Kulikowskiego wyszli na prowadzenie. Radomianom nie pomogły zmiany i przerwy. Przegrali seta do 19.
W drugiej partii gospodarze próbowali od początku dyktować warunki na boisku. Ale drużyna z Warszawy podjęła walkę i do stanu po 10 trwała zacięta walka punkt za punkt. Blok na Piotrze Szulcu oraz ataki Marcina Owczarskiego pozwoliły radomianom odzyskać prowadzenie, które zachowali do końca partii.

REKORDOWY SET

Najwięcej emocji dostarczyła trzecia odsłona meczu. Ataki Owczarskiego, Kocika i Krzysztofa Makaryka przynosiły punkty radomianom, a Szulca i Kulikowskiego gościom. Nie brakowało długich wymian, gry blokiem i asowych zagrywek. Set zakończył się rekordowym wynikiem 33:31.

Czwarta partia była również wyrównana, ale to radomianie zachowali więcej zimnej krwi i zdołali w końcówce rozstrzygnąć ją na własną korzyść.

Zwycięstwo w drugim meczu zapewniło radomianom siódme miejsce w ekstraklasie siatkarzy. Politechnika zakończyła sezon na ósmej pozycji.
JADAR SPORT RADOM - J. W. CONSTRUCTION AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA 3:1 (19:25, 25:18, 33:31, 25:22).

Jadar: Macionczyk, Owczarski, Kocik, Wiktorowicz, Makaryk, Terlecki - Obdrzalek (libero) oraz Żaliński, Pawliński, Malcik, Słomka.
Politechnika: Łomacz, Kulikowski, Szulc, Siebeck, Jurkiewicz, Wieczorek - Drzyzga (libero) oraz Malicki, Maciejewicz, Pietkiewicz.
Sędziowali: Wojciech Maroszek (Żory), Wojciech Kasprzyk (Częstochowa). Widzów: 700.

Przebieg, I set: 0:1, 2:2, 5:5, 8:7, 10:7, 11:8, 11:14, 13:16, 14:18, 15:20, 17:21, 17:24, 19:25; II set: 1:0, 3:1, 5:3, 8:6, 10:7, 10:10, 14:10, 16:12, 20:15, 22:16, 24:16, 25:18; III set: 0:1, 2:2, 4:4, 8:7, 8:11, 11:11, 13:14, 14:16, 20:22, 22:23, 23:24, 24:25, 26:25, 28:27, 28:29, 29:30, 31:30, 31:31, 33:31; IV set: 1:0, 2:2, 4:4, 7:4, 8:6, 8:8, 10:10, 13:10, 14:12, 16:14, 17:17, 19:17, 22:19, 23:21, 25:22.