Zakłady Drzewne Gajewscy

Dodano: 24 listopada 2007, 16:40

Zwycięzca w kategorii - Budownictwo - drewno
Karol Gajewski, współwłaściciel Zakładów Drzewnych Gajewski: - Uważaliśmy, że naturalnym kierunkiem rozwoju zakładu jest dążenie do uruchomienia jak najbardziej zaawansowanej produkcji. Długo dochodziliśmy do etapu, na którym jesteśmy obecnie: wypuszczamy do sprzedaży produkt odpowiadający wszelkim obowiązującym normom jakościowym i higienicznym.

Karol Gajewski, współwłaściciel Zakładów Drzewnych Gajewski: - Uważaliśmy, że naturalnym kierunkiem rozwoju zakładu jest dążenie do uruchomienia jak najbardziej zaawansowanej produkcji. Długo dochodziliśmy do etapu, na którym jesteśmy obecnie: wypuszczamy do sprzedaży produkt odpowiadający wszelkim obowiązującym normom jakościowym i higienicznym. (fot. archiwum)

Przeczytaj więcej

Pomimo młodego wieku firmy rodzinne przedsiębiorstwo Zakłady Drzewne Gajewski zdążyło już dołączyć do czołówki polskich producentów podłóg drewnianych.

Założona w 1988 roku przez Irenę i Janusza Gajewskich firma bazowała na technologii stworzonej od podstaw przez właścicieli. Początkowo firma zajmowała się produkcją parkietu litego, produkowanego głównie z surowca dębowego. Nieustanne dążenie właścicieli firmy do osiągania najwyższej jakości parkietu, skutkowało ciągłą modernizacją zakładu. Po kilku latach wytężonej pracy pojawili się pierwsi poważni kontrahenci z Europy Zachodniej. Kontakty wówczas nawiązane zaowocowały trwałą współpracą.

PRZEŁOM W DZIAŁALNOŚCI

W 1995 roku firma postanowiła wprowadzić do produkcji mozaikę parkietową. Od tego momentu zaczął się jej prawdziwy rozwój. W każdym kolejnym roku, począwszy od 1995, zakład uruchamiał nową linię do produkcji mozaiki parkietowej, osiągając w roku 1999 produkcję na poziomie 25.000 metrów kwadratowych miesięcznie.

W 2003 roku firma postanowiła zwiększyć sprzedaż swoich produktów na terenie kraju, otwierając swój pierwszy salon sprzedaży. Widząc zwiększający się potencjał rodzimego rynku, w roku 2005 właściciele utworzyli nową markę Parkett Service. Nowo powstała firma ukierunkowana jest na sprzedaż detaliczną wszelkich podłóg wykonanych z drewna. Obecnie Parkett Service to pięć salonów sprzedaży na terenie kraju.

INNOWACYJNY PRODUKT

W 2006 roku wprowadzono do sprzedaży nowy produkt: parkiet lakierowany o nazwie Quick Parquet. Inwestycja obejmowała zakup kompletnej linii technologicznej, a jej wartość sięgnęła 4,5 milionów złotych.

Produkt wytwarzany jest w oparciu o najnowsze technologie takich firm jak: Wintersteiger, Schroeder, Burkle. Quick Parquet z uwagi na swoją specyfikę i właściwości może być stosowany we wszystkich rodzajach obiektów, zarówno mieszkalnych jak i użyteczności publicznej, a to za sprawą aż sześciu warstw lakieru utwardzanego promieniami UV użytego do jego produkcji. Jest to największa ilość powłok lakierniczych dostępna obecnie na rynku w segmencie parkietu dwuwarstwowego lakierowanego.

Kolejną cechą wyróżniającą produkt spośród jemu podobnych to zastosowanie tzw. "efektu fali”. Pozwala on na osiągnięcie idealnego efektu końcowego poprzez zastosowanie specjalnej techniki nakładania lakieru. Technologia pozwala także na produkcję parkietu z powłoką olejowaną, utwardzaną promieniami UV. Warto także zaznaczyć możliwość montażu parkietu na podłożu posiadającym instalacje ogrzewania podłogowego. Do produkcji spodniej warstwy podłogi wykorzystywana jest wyłącznie dębowa mozaika parkietowa, co daje gwarancję stabilności i wysokiej wytrzymałości całego produktu.

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

Firma uruchamiając linię technologiczną do produkcji parkietu dwuwarstwowego zrealizowała swoją największą dotychczasową inwestycję, dołączając tym samym do ścisłej czołówki polskich producentów parkietów.

Warto dodać, że Zakłady Drzewne Gajewski są wyłącznym sponsorem drużyny Sokoła Przytyk, która awansowała aż do V ligi piłki nożnej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.