Stołki w magistracie się trzęsą

Dodano: 21 lutego 2008, 10:02 Autor:

Kazimierz Sztaba złożył rezygnację i nie jest już sekretarzem Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie. Ale to nie koniec roszad w magistracie.
Kazimierz Sztaba nie jest już sekretarzem w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie. Złożył pisemną rezygnację.

Kazimierz Sztaba nie jest już sekretarzem w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie. Złożył pisemną rezygnację. (fot. M. Jarosz)

O tym, że w staszowskim magistracie szykuje się ruch na urzędniczych stołkach, mówiono po cichu od początku roku. Teraz przychodzi pora na zmiany.
Dla burmistrza Staszowa Andrzeja Iskry jest to ostatni dzwonek, jeżeli myśli poważnie o dalszym rządzeniu gminą.

SEKRETARZ ZREZYGNOWAŁ

Jeszcze w ubiegłym tygodniu rozeszła się wiadomość o odejściu z urzędu Kazimierza Sztaby, który do tej pory pełnił funkcję sekretarza gminy. W poniedziałek burmistrz Andrzej Iskra potwierdził tę wiadomość, mówiąc, że sekretarz Sztaba złożył pisemną rezygnację. Pytając o powody odejścia, zostaliśmy odesłani do sekretarza, a ten z kolei, unikając komentarza, odesłał do pisemnego uzasadnienia swojej decyzji. - Rezygnację przyjmuję - odparł burmistrz i na tym rozmowa w tej kwestii dobiegła końca.

Kazimierz Sztaba w uzasadnieniu napisał, że rezygnacja jest efektem skarg i zarzutów radnych względem jego osoby. Dodał, że są one według niego nieuzasadnione i poniżające. Uchwała w tej sprawie zostanie przyjęta na jutrzejszej sesji Rady Miasta i Gminy w Staszowie.

PROMOCJA ZACZNIE PROMOWAĆ?

Jednak to nie koniec zmian. Coraz głośniej mówi się o tym, że ze stanowiskiem kierownika wydziału promocji pożegna się Czesław Pargieła. Miało by to mieć związek z kiepskimi rokowaniami co do unijnych dotacji na inwestycje w staszowskiej gminie. Czar goryczy jest tym większy, że prawie wszystkie inne gminy w naszym powiecie mają szanse na dużo większe pieniądze.

- Traktuję odwołanie kierownika jako plotki - powiedział burmistrz Iskra zapytany o tę kwestię. Kiedy pytaliśmy o to czy w wydziale promocji szykują się zmiany, odparł, że się nad tym zastanawia, ale ewentualna rozmowa na ten temat zostanie przeprowadzona, kiedy kierownik wróci ze zwolnienia lekarskiego. Rozmowa odbyła się tuż przed sesją Rady Powiatu, na której gościł i burmistrz Iskra, i... kierownik Pargieła, będący jednocześnie radnym powiatowym.

DLA KOGO FOTEL WICEBURMISTRZA?

Od dawna widać, że burmistrz Iskra przeliczył się trochę z kierowaniem gminą w pojedynkę. Jeszcze przed końcem ubiegłego roku w Urzędzie Miasta i Gminy panował totalny chaos, bo kierownicy pochorowali się akurat w tym samym czasie. Teraz wreszcie burmistrz przyznał, że zaczyna brakować mu sił. Dlatego pilnie poszukuje swojego zastępcy. Na pytanie o nazwiska odparł, że będzie ono znane za mniej więcej dwa lub trzy tygodnie.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że duże szanse na zajęcie fotela wiceburmistrza mają Kryspin Bednarczyk, Czesław Dyl lub Jacek Skórski. W kuluarach pada jeszcze jedno nazwisko. Chodzi o Sławomira Jakubika, który pracuje obecnie w Szpitalu Powiatowym w Staszowie i zajmuje się przetargami.

Wydaje się, że burmistrz Iskra najbardziej teraz potrzebuje lojalnych pracowników. Oby nie zabrakło też kompetencji i skuteczności, równie ważnych jak lojalność.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy jesteś zadowolony z obecnego wyglądu i zagospodarowania terenu przy jeziorze Golejów?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 37.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.