Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Studenci Politechniki projektantami mody

Dodano: 14 marca 2008, 8:40 Autor:

Ewa Sałata i Paweł Tumiłowicz , studenci z Politechniki Radomskiej, z zapałem projektują i szyją damskie ciuchy.
Ewa Sałata i Paweł Tumiłowicz projektują i szyją ciuchy na pokazy mody, ale chcą wreszcie "skomercjalizować” swoje umiejętności.

Ewa Sałata i Paweł Tumiłowicz projektują i szyją ciuchy na pokazy mody, ale chcą wreszcie „skomercjalizować” swoje umiejętności. (fot. Ł. Wójcik)

Pokazują je wszędzie, gdzie się tylko da: na pokazach mody organizowanych w klubach studenckich oraz branżowych.

Oboje są studentami Wydziału Materiałoznawstwa i Technologii Obuwia. Projektowanie i wzornictwo jest wpisane w ich przyszły zawód.

PRZYGODA Z SZYCIEM

Ona zaczęła szyć już w dzieciństwie, bo jej mama jest krawcową. Potem uczyła się w Technikum Odzieżowym. Pierwszą spódnicę uszyła sama w V klasie szkoły podstawowej.

On w rolę kreatora mody wcielił się trochę przez przypadek. Chciał studiować informatykę, pociągały go grafika komputerowa, techniki multimedialne. Nie dostał się jednak na wymarzony kierunek studiów i trafił na Wydział Materiałoznawstwa i Technologii Obuwia. Kierunek go wciągnął i dziś nie wyobraża sobie lepszej frajdy niż projektowanie damskich kreacji. Ma już na swoim koncie spory sukces. Dostał się właśnie do trzyosobowego grona finalistów konkursu na zaprojektowanie stroju firmowego, ogłoszonego przez firmę Sferis.

KILKANAŚCIE POKAZÓW

Oboje przygotowali wspólnie kilkanaście większych pokazów mody. Pokazywali swoje kolekcje w Radomiu i Łodzi. Teraz mocno pracują nad kolekcjami, które zechcą pokazać na prestiżowych konkursach mody: Oskary Fashion oraz "Złota Nitka”. Przede wszystkim jednak chcą zacząć wreszcie zarabiać na swojej pracy. Postanowili już, że zarejestrują firmę odzieżową, opracują logo i zaczną normalną działalność gospodarczą.

Ewa Sałata mówi, że właściwie chętnie chodzi tylko w rzeczach, które sama sobie uszyje. Paweł ma swój styl ubierania. Nie trzyma się żadnych specjalnych reguł, poza jedną: lubi rzeczy ładne i oryginalne, ale niekoniecznie takie, które mogłyby przesadnie szokować otoczenie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.