Wypadek na Kadzielni. Poszkodowany w szpitalu czytaj więcej »

Księża z diecezji kieleckiej na medal!

Dodano: 7 kwietnia 2008, 10:03 Autor:

Diecezja kielecka została wicemistrzem Polski w halowej piłce nożnej, sandomierska zajęła szóste miejsce.
Wicemistrzowie Polski w komplecie - w górnym rzędzie od lewej: Marek Łosak, Krzysztof Banasik, Mirosław Błoniarz, Piotr Pochopień i Edward Giemza. W dolnym rzędzie - Dariusz Sieradzy i Grzegorz Olejarczyk.

Wicemistrzowie Polski w komplecie - w górnym rzędzie od lewej: Marek Łosak, Krzysztof Banasik, Mirosław Błoniarz, Piotr Pochopień i Edward Giemza. W dolnym rzędzie - Dariusz Sieradzy i Grzegorz Olejarczyk. (fot. M. Szawan)

Duży sukces odnieśli księża z diecezji kieleckiej. Na 4. Mistrzostwach Polski w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w Głuchołazach, wywalczyli srebrny medal, otrzymali też cztery wyróżnienia indywidualne!

W mistrzostwach Polski księży uczestniczyło 18 drużyn. Kielczanie byli jednym z faworytów i nie zawiedli. Zdobyli drugi medal w historii tej imprezy - na pierwszych mistrzostwach wywalczyli "złoto”, na dwóch kolejnych byli poza podium, teraz zostali wicemistrzami Polski.

PRZEGRALI DOPIERO FINAŁ

W meczach grupowych diecezja kielecka zremisowała z bielsko-żywiecką 1:1 (bramka Marek Łosak), wygrała z legnicką 1:0 (Marek Łosak), z wrocławską 4:2 (Grzegorz Olejarczyk 2, Edward Giemza, Piotr Pochopień) i zamojsko-lubaczowską 1:0 (Marek Łosak). W ćwierćfinale pokonała sąsiednią diecezję sandomierską 2:1 (Marek Łosak, Piotr Pochopień - Rafał Olszówka), w półfinale toruńską 3:0 (Marek Łosak 2, Dariusz Sieradzy), a w niezwykle dramatycznym i stojącym na wysokim poziomie finale uległa diecezji zamojsko-lubaczowskiej 1:2. Kielczanie prowadzili po golu Marka Łosaka, w regulaminowym czasie było 1:1, dopiero w dogrywce rywal zdobył drugą bramkę i wygrał 2:1. Trzecie miejsce zajął Toruń, czwarte Legnica, piąte Radom, a szóste Sandomierz.

Nasi wicemistrzowie

Kapitanem reprezentacji diecezji kieleckiej był ksiądz Marek Łosak, który ma 35 lat i pracuje w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku-Zdroju. Oprócz niego w drużynie grali: Krzysztof Banasik (37 lat, zastępca dyrektora Caritas Kielce), Edward Giemza (40 lat, Biechów), Grzegorz Olejarczyk (40 lat, parafia Świętego Alberta w Busku Zdroju), Dariusz Sieradzy (40 lat, parafia Miłosierdzia Bożego w Kielcach), Mirosław Błoniarz (44 lata, proboszcz w Świniarach) i Piotr Pochopień (34 lata, Morawica).

Kielczanie otrzymali też cztery nagrody indywidualne. Marek Łosak został najwszechstronniejszym i najszybszym zawodnikiem, Edward Giemza najwaleczniejszym piłkarzem, a bramkarz Krzysztof Banasik objawieniem tych mistrzostw.

NAJLEPSZE W HISTORII

Z dobrej strony w mistrzostwach pokazali się też księża z diecezji sandomierskiej. Zajęli szóste miejsce, najwyższe w historii dotychczasowych występów w tej imprezie. Kapitanem tej drużyny był Rafał Olszówka ze Stalowej Woli, który zdobył osiem bramek i zajął drugie miejsce w klasyfikacji króla strzelców. Grali w niej także Michał Szawan (1 gol, Koprzywnica), Marian Zaręba (3 gole, Sandomierz), Marek Bednarz (Dwikozy), Wacław Gieniec (1 gol, Chodków), Michał Majecki (Klimontów), Krzysztof Cisek (1 gol, Ślęzaki). - Jesteśmy zadowoleni z tego miejsca, jest ono optymalne, biorąc pod uwagę nasze obecne możliwości - powiedział ksiądz Rafał Olszówka. Za rok mistrzostwa Polski księży odbędą się w Zamościu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

WOPR bez siedziby w Cedzynie?

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.