Jesteś tu: Strona główna Aktualności Artykuł

Sport > Trudni rywale Polaków w grupie 1. eliminacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych

Dodano: 19 kwietnia 2008, 16:59 Autor:

Szwecja, Rumunia, Czarnogóra, Turcja i Gruzja będą rywalami Polski w grupie 1. eliminacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, które w 2010 roku odbędą się w Austrii.

Do kwalifikacji przystąpiło 38 narodowych reprezentacji.
Do finałowego turnieju zakwalifikują się po dwa najlepsze zespoły z każdej z siedmiu grup eliminacyjnych. Bez eliminacji prawo startu mają gospodarze Austriacy i broniący tytułu Duńczycy.

- Nasi grupowi przeciwnicy należą do jednych z silniejszych drużyn. Szwecja to przecież czołowy zespół świata. Awansują dwie reprezentacje dlatego możemy uważać się za faworytów. Musimy jednak uważać na Rumunię. O tym kto się zakwalifikuje nie będzie decydował przypadek, gdyż każda z reprezentacji rozegra po 10 spotkań. Dla nas ze względów marketingowych pięć meczów u siebie jest bardzo korzystne – powiedział Jerzy Noszczak szef wyszkolenia ZPRP.

Szwecja to rywal Polski w olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym we Wrocławiu (30 maja-1 czerwca). W dwóch ostatnich meczach "Białoczerowni" dwukrotnie pokonali zespół "Trzech Koron" w Superpucharze - 30:24 w grupie i 27:26 w finale.

Drugi z europejskich rywali wrocławskiej imprezy, Islandia trafiła do grupy 3, w której ponadto wystąpi Norwegia, Macedonia, Estonia, Belgia i Mołdawia. Polacy w ostatnich potyczkach z Islandią wygrali 35:31 (tegoroczny Lauritz Knudsen Cup), 36:32 (Turnieju Paris Bercy 2007) i 35:33 (w rundzie zasadniczej MŚ 2007).
Czterech czołowych trenerów z Europy pełniło honory podczas ceremonii losowania w Wiedniu: Lino Cervar (Chorwacja) – mistrz olimpijski, Heiner Brand (Niemcy), mistrz świata, Ulrik Wilbek (Dania) – mistrz Europy i Dagur Sigurdsson – trener Austrii.

- Myślę, że grupa 1 będzie bardzo mocna. Trafiły do niej cztery zespoły ze światowej elity. Czarnogóra jest silną drużyną, Rumunia także, która bardzo się stara, aby wrócić do czołówki - ocenił Ulrik Wilbek - W innych grupach łatwiej przepowiedzieć to co się w nich wydarzy. Tam zazwyczaj jest jeden lub dwóch faworytów. Myślę, że Bośnia i Hercegowina może sprawić niespodziankę w grupie 2. Nigdy nie wiadomo jak zagrają Serbowie.

Wyniki losowania eliminacji ME 2010:
Grupa 1: Polska, Szwecja, Rumunia, Czarnogóra, Turcja, Gruzja
Grupa 2: Rosja, Serbia, Szwajcaria, Bośnia i Hercegowina, Włochy, Wyspy Owcze
Grupa 3: Islandia, Norwegia, Macedonia, Estonia, Belgia, Mołdawia

Grupa 4: Chorwacja, Węgry, Słowacja, Grecja, Finlandia
Grupa 5: Niemcy, Słowenia, Białoruś, Izrael, Bułgaria
Grupa 6: Francja, Czechy, Portugalia, Łotwa, Luksemburg
Grupa 7: Hiszpania, Ukraina, Litwa, Holandia, Cypr.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Rudki, pow. Kielce > Sumptuastic zagra w DiscoParku

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.