Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Rośnie Galeria Rosa przy deptaku

Dodano: 5 maja 2008, 0:05 Autor:

Dobre tempo prac na budowie przy ulicy Żeromskiego. Już za kilka tygodni wejdą tu pierwsi klienci.
Już za kilka tygodni zostanie otwarta Galeria Rosa przy ulicy Żeromskiego.

Już za kilka tygodni zostanie otwarta Galeria Rosa przy ulicy Żeromskiego. (fot. T. Klocek)

Już w maju najprawdopodobniej będziemy mogli pójść na zakupy do Galerii Rosa i przejechać się pierwszymi ruchomymi schodami w Radomiu.
Wielu radomian przechodzących deptakiem zatrzymuje się obok placu budowy, gdzie uwijają się pracownicy i pracują maszyny. Jeszcze kilka lat temu stał przy Żeromskiego zapuszczony budynek Wojskowej Komendy Uzupełnień. Teraz z zaciekawieniem obserwują postępy prac.

ZAWODY W KRĘGLE

Niedługo w tym miejscu będzie otwarty jeden z najnowocześniejszych budynków w mieście. Inwestorem jest radomska firma Rosabud.
- Galeria Rosa, to połączenie sklepów, miejsc rozrywki, pasażu handlowego - mówi Marek Biwojno, prezes spółki Rossa Invest.

W galerii znajdą się przedstawicielstwa renomowanych firm. Na czterech poziomach będzie królować handel, głównie butiki, sklepy z dobrą odzieżą i butami. Pewne jest, że tu otworzy stoisko perfumeria francuska. W podziemiu znajdą się garaże.
- Na najwyższej kondygnacji będzie centrum gastronomiczno-rozrywkowe. Mają być kawiarnia, bar i kręgielnia na osiem torów. Kręgielnia już jest montowana, przyjechała do Radomia prosto z USA - dodaje Marek Biwojno.

PIERWSZE SCHODY

Po skończeniu prac cały budynek ma wyglądać bardzo okazale. Jego przeszklona elewacja ma doskonale wpasować się w przyległy park Kościuszki. Klienci na wyższe kondygnacje mają jeździć windą, która także będzie przeszklona. Właśnie w tej chwili trwa jej montaż.

Zbudowane mają być też schody ruchome, co tu kryć: pierwsze w mieście. Schody już zostały zamontowane i sprawdzone. Niedługo czeka je generalna próba.
- Niektóre rozwiązania budowlane z wykorzystaniem szkła są naprawdę oryginalne. Trudno jest wygiąć szkło. Tego typu tafle są zamontowane jedynie w kilku budynkach w Polsce. Nam wypada się cieszyć, że będzie to też w radomskiej galerii - mówi prezes Biwojno.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czyje imię powinna nosić ulica przy terminalu portu lotniczego w Radomiu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 161.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.