Jesteś tu: Strona główna Aktualności Artykuł

Kazimierza > Rajd Pojazdów Zabytkowych

Dodano: 29 maja 2008, 20:15 Autor:

V Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej oraz IV Eskapada Patriotyczna po Ziemi Świętokrzyskiej wyruszą w sobotę z Kazimierzy Wielkiej.

Impreza rozpocznie się rano przed kazimierską halą sportową. Zaplanowano tutaj zabawy, pokazy jazdy zręcznościowej dla wychowanków Domu Dziecka. Kierowcy złożą też kwiaty przed tablicą pamiątkową wmurowaną w budynku starostwa, po czym kolumna wyruszy w stronę Opatowca. Po złożeniu kwiatów u stóp pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, wczesnym popołudniem kawalkada dotrze "nadwiślanką” do Pacanowa. Tu rajdowicze zwiedzą plac budowy Europejskiego Centrum Bajki. Następnym etapem na trasie będzie Połaniec, gdzie "zaliczą” elektrownię, Kopiec Kościuszki i... kręgielnię.

Nocleg planują w pustelni pokamedulskiej w Rytwianach, a najodważniejsi będą mogli spać w trumnie (!), z kamieniem pod głową. W niedzielnym rozkładzie jazdy znalazły się Koprzywnica, Sandomierz (z uroczystą prezentacją zabytkowych pojazdów na rynku), zahaczą też o Czyżów Szlachecki. - W rajdzie weźmie udział ponad 20 załóg, między innymi z Krakowa, Gliwic, Kielc, Rzeszowa. Na każdym z samochodów będzie polska flaga - zapowiada komandor rajdu Marek Krupa. Szef kazimierskiego koła Automobilklubu Kieleckiego wybiera się w drogę żółtym fiatem X1/9.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Busko > Przyłapani z marihuaną

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.