Basen w Morawicy na miarę XXI wieku (zdjęcia)

Dodano: 4 czerwca 2008, 0:05 Autor:

We wtorek w Morawscy uroczyście otworzono nową pływalnie “Karol”. To jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce.
Pływalnia składa się z dwóch basenów, mniejszy wyposażony jest w gejzery urządzenia do hydromasażu.

Pływalnia składa się z dwóch basenów, mniejszy wyposażony jest w gejzery urządzenia do hydromasażu. (fot. A. Piekarski)

Przeczytaj więcej

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców gminy, ale także dla kielczan, którzy o wolnym korzystaniu z zaledwie dwóch własnych basenów mogą sobie jedynie pomarzyć.

Morawicka pływalnia “Koral” należy jest najnowocześniejszą w województwie świętokrzyskim i jednej z najnowocześniejszych w Polsce. Przede wszystkim jej niecki (duża o wymiarach 25 na 12,5 metra - głębokość od 1,3 do 1,8 metra, mała 12 na 4 metry) wyłożone są nie tradycyjnymi kafelkami, ale specjalną szlachetną stalą nierdzewną. Zastosowano tu między innymi ogrzewanie słoneczne.

W małym basenie zainstalowane są gejzery i bicze wodne służące do hydromasażu. Dla najmłodszych niewątpliwą atrakcją będzie rura do zjeżdżania - ma 65,6 metra długości, a więc jest dwa razy dłuższa i bardziej poskręcana niż ta w Sitkówce Nowinach. W kompleksie znajduje się także sauna, pokój do aromaterapii oraz oczywiście prysznice, zamykane na karty magnetyczne szatanie z suszarkami i wszelkim niezbędnym wyposażeniem. Nad bezpieczeństwem kąpiących się będą czuwać ratownicy i instruktorzy pochodzący głównie z gminy Morawica.

TO BYŁO MARZENIE

- To było nasze marzenie od lat - przyznał podczas uroczystości otwarcia wójt Morawicy, Marian Buras. - Zdawaliśmy sobie sprawę, że wiele jest potrzeb w gminie, ale przecież ludziom po ciężkiej pracy, a uczniom po nauce należy się jakiś godziwy wypoczynek i rekreacja.

To marzenie stało się możliwe do spełnienia dzięki wielu ludziom dobrej woli. Koszt obiektu wybudowanego z taką starannością przez Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowo-Handlowe AGAT z Kielc wyniósł 10 milionów 300 tysięcy złotych. 4,8 miliona przekazało na ten cel Ministerstwo Sportu, trochę dołożył budżet państwa i Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, a prawie 5 milionów pochodziło z budżetu gminy. Budowa trwała dwa lata.

NIECH WODA NIESIE

We wtorek podczas uroczystego otwarcia biskup Marian Florczyk, święcąc nowy obiekt stwierdził między innymi:

Jest to ważne wydarzenie dla tego środowiska. Albowiem czas wolny jest niezmiernie ważny i potrzebny po ciężkiej pracy. Mam nadzieję, że będą tu pływać przyszli olimpijczycy. Niech ta woda niesie was wszystkich ku zdrowiu.
Nie ukrywał radości obecny na uroczystości minister sportu, Zbigniew Pacel.
Mija właśnie 40 lat, kiedy na olimpiadzie reprezentowałem w pływaniu Polskę i województwo świętokrzyskie. Ja także mam nadzieję, że będą się tu uczyć przyszli medaliści. Niech ta woda ich niesie - życzył minister.

Basen będzie dostępny dla wszystkich od najbliższego czwartku. Natomiast w nowym roku szkolnym dodatkowo rozpocznie się tu bezpłatna nauka pływania dla uczniów II klas szkół podstawowych z terenu gminy Morawica.

PRZYMUSOWA KĄPIEL

Część nieoficjalną zakończyło dość nieoczekiwane wydarzenie. Otóż basen został osobiście przetestowany przez wójta Mariana Burasa i prezesa pływalni, Wojciecha Ostrowskiego, którzy, choć bez strojów kąpielowych, za to w pełnym galowym ubraniu, wylądowali w wodzie wrzuceni przez ekipę ratowników. Pomoc nie była potrzebna, panowie, aczkolwiek nieco skrępowani odzieniem klasyczną żabką dotarli do drabinki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Posłowie pracują czy się lenią?

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 411.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.