Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

W Radomiu jest co zwiedzać

Dodano: 29 czerwca 2008, 0:05 Autor:

Radom nie jest miastem turystycznym, ale nie brakuje tu cennych zabytków i ciekawych miejsc do zwiedzania.
- Pałac rejenta Włodzimierza Kulczyckiego z 1892 roku, w którym obecnie mieści się miejska biblioteka, to jeden z najciekawszych zabytków Radomia - uważa Anna Skubisz, laureatka Nagrody Kulturalnej Miasta Radomia.

- Pałac rejenta Włodzimierza Kulczyckiego z 1892 roku, w którym obecnie mieści się miejska biblioteka, to jeden z najciekawszych zabytków Radomia - uważa Anna Skubisz, laureatka Nagrody Kulturalnej Miasta Radomia. (fot. Z. Bąk)

Przeczytaj więcej

Nowa nawierzchnia Żeromskiego, głównej ulicy miasta i coraz częstsze remonty starych kamieniczek sprawiły, że do grodu nad Mleczną można już bez zażenowania zaprosić dalekich krewnych i przyjaciół z najbardziej odległych zakątków kraju.

JAK TU PIĘKNIE!

- W ostatnich latach Radom bardzo się zmienił. Kiedyś niemal wszyscy, którzy przyjeżdżali do Radomia, mówili, jakie to brzydkie miasto. Teraz od osób, które po raz pierwszy są w Radomiu, coraz częściej słyszę, jakie to piękne miasto - powiedziała Anna Skubisz, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej i laureatka Nagrody Kulturalnej Miasta Radomia za rok 2007. - Najcenniejszym, a także bardzo pięknym zabytkiem Radomia jest klasztor i kościół ojców Bernardynów. Turystów warto zaprosić do centrum, aby zobaczyli ulicę Żeromskiego i chyba najpiękniejszą ulicę Piłsudskiego.

Jak wynika z sondy wśród mieszkańców, do największych atrakcji turystycznych Radomia i okolic należą: kościół Bernardynów, Miasto Kazimierzowskie, grodzisko Piotrówka, kościół Świętego Wacława, katedra, ulica Żeromskiego w Radomiu, Muzeum Wsi Radomskiej, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, zalewy w Siczkach i w Domaniowie, Puszcza Kozienicka.

PIESZO PRZEZ PUSZCZĘ

Niestety nie wszyscy mieszkańcy Radomia wiedzą o urokach miasta, dlatego przez całe lato Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu organizuje piesze wycieczki turystyczne.

Wycieczek będzie 11, pierwsza odbyła się tydzień temu po Radomiu, a dzisiaj uczestnicy wyprawy przejdą szlakami turystycznymi na trasie z Rajca Poduchownego do Jedlni-Letnisko. O godzinie 9 przy dworcu PKP na turystów będzie czekał przewodnik PTTK.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Ile pieniędzy z domowego budżetu zamierzasz wydać na święta?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 150.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.