Serwis jest częścią Echo Dnia
Jesteś tu: Strona główna KULTURA KULTURA - KONCERTY Artykuł

Koncert KSU dla kilku pokoleń

Dodano: 21 lipca 2008, 0:05 Autor:

Przy największych znanych utworach KSU bawiła się w piątek jędrzejowska publiczność.
Zespół KSU zagrał mocne i znane wszystkim kawałki.

Zespół KSU zagrał mocne i znane wszystkim kawałki. (fot. A. Grabowska)

Przeczytaj więcej

Koncert rozpoczął się o godzinie 20.30, kiedy na scenie pojawił się lider zespołu Eugeniusz Olejarczyk “Siczka” i powitał licznie zgromadzoną publiczność.

Jeszcze przed właściwym rozpoczęciem koncertu, podczas próbnego grania do tańca, zerwał się tłum młodzieży. Następne utwory wprawiły w prawdziwie zabawowy nastrój pozostałych uczestników koncertu. Z piosenki na piosenkę przed sceną jędrzejowskiego domu kultury robiło się coraz tłoczniej.

FANI Z CAŁEJ POLSKI

Na koncert przyszli fani nie tylko z Jędrzejowa, ale także z okolicznych miejscowości. Byli również wycieczkowicze z Szydłowa, Skarżyska czy Kielc. Fryzury i stroje jakie można było zobaczyć tego wieczoru na koncercie jednoznacznie określały charakter imprezy. To były mocne punkowe brzmienia, które stworzyły niepowtarzalny, legendarny i dla większości sentymentalny klimat wieczoru.

- Jest to kapela, z którą mam bardzo dużo wspomnień. Na koncerty zespołu KSU chodzę z wielką przyjemnością. Dzisiejsza moja obecność w Jędrzejowie nie jest przypadkowa. Jesteśmy w drodze na imprezę do Jarocina, kiedy dowiedziałem się, że KSU gra w Jędrzejowie od razu zaplanowałem trasę tak, żeby móc tutaj dzisiaj przyjechać. To dla mnie sentymentalny i bardzo wspomnieniowy koncert - powiedział dwudziestoczteroletni Mariusz z Szydłowca, fan zespołu KSU.

FENOMEN PIĄTKOWEJ IMPREZY

Podobne wspomnienia z zespołem KSU mają także jędrzejowianie. Sebastian Sipa, dyrektor artystyczny Domu Kultury w Jędrzejowie, w piątkowy wieczór gościł swoich kolegów. Z liderem zespołu zna się od wielu lat, bo przez pewien czas grał razem z kapelą.

- Grałem z zespołem KSU przez krótki okres, to był taki epizod w życiu. Kiedy zadzwoniłem, żeby zaprosić ich na koncert, dostałem propozycję, żeby na piątkowym koncercie zagrać parę starych utworów razem z nimi - mówi Sebastian Sipa.
O fenomenie piątkowego koncertu świadczy nie tylko świetna muzyka, ale przede wszystkim publiczność, która licznie dopisała tego dnia. Przed sceną jędrzejowskiego Domu Kultury zgromadzili się i młodzi, i nieco starsi fani zespołu. W rytm punkowych uderzeń tańczyli i podskakiwali i rodzice, i dzieci. Zarówno jedni, jak i drudzy potrafili się doskonale odnaleźć w klimacie, jaki zafundowała publiczności kapela.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Kebab w klubie Mundo Cafe

Najczęściej czytane
Brak ankiety.
Galerie
  • Zespół Boys w Bodzentynie
  • XVII Turniej Rycerski o Miecz Króla Kazimierza Wielkiego w Szydłowie
  • Z wizytą u pisarki Beaty Kępińskiej w Baszowicach (gmina Nowa Słupia)
  • Jerzy Maksymiuk odsłania Słoneczko w buskiej Alei Gwiazd
  • Muzeum na kółkach w Pińczowie
  • Świętojanki w Suchedniowie

Informacje z Twojego powiatu

  • Karta klienta Mercedes-Benz. 30% zniżki. 100% pewności.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.