Nowe osiedle mieszkaniowe w Kielcach

Dodano: 30 lipca 2008, 9:53 Autor:

Między ulicami Warszawską, Radomską i Sikorskiego w Kielcach będzie mogło powstać osiedle mieszkaniowe.
Ten obszar u podnóża osiedla Na Stoku w Kielcach zostanie przeznaczony pod nowe osiedle.

Ten obszar u podnóża osiedla Na Stoku w Kielcach zostanie przeznaczony pod nowe osiedle. (fot. A. Piekarski)

Urbaniści przystąpili do przygotowania miejscowego planu zagospodarowania tego terenu i wskażą miejsca, w których zabudowa będzie możliwa.

Chodzi o zielony teren usytuowany u podnóża osiedla Na Stoku w kierunku ulicy Szybowcowej, a po bokach ograniczony Warszawską i Radomską. Jest on bardzo ładnie położny, a zupełnie niewykorzystany. Do zagospodarowania jest około 90 hektarów, które miasto chce przeznaczyć przede wszystkim pod budownictwo mieszkaniowe. Ta powierzchnia odpowiada około jednej trzeciej osiedla Na Stoku.

POD DOMKI I BLOKI

- W Kielcach brakuje terenów pod budownictwo mieszkaniowe, a ten obszar świetnie się do tego nadaje - informuje Aneta Czarnecka, kierownik referatu planów miejscowych w Biurze Planowania Przestrzennego. - Chcemy zaplanować tu budynki wielorodzinne, w części przylegającej do osiedla Na Stoku. Pod domki jednorodzinne chcemy wskazać teren przy istniejących drogach i sąsiadujący z taką zabudową.

Dodaje, że w osiedlu powstaną także obiekty usługowe i handlowe. - Będą to pojedyncze pawilony lub ich kompleksy, a nie supermarkety, ponieważ w pobliżu są Real i Praktiker. Jak zostaną one rozmieszczone, czy rozrzucone po osiedlu czy ulokowane w centrum na razie trudno powiedzieć. Konieczne jest przeprowadzenie analiz, które odpowiedzą na takie szczegółowe pytania i uwzględnią oczekiwania mieszkańców - przyznaje kierowniczka.

SZYBKO POD ZABUDOWĘ

Teren po uchwaleniu planu szybko będzie można zabudować. - Można skorzystać z istniejącej w okolicy infrastruktury i podłączyć do niej nowe domy. Właściciele działek nie muszą czekać aż miasto wyłoży pieniądze na budowę, czy znajdzie się inwestor, tak jak jest to w osiedlu Dąbrowa II. To dlatego, że szybko można zabudować ten teren, jest on tak atrakcyjny - informuje.

Aby w nowym osiedlu, w jego części wielorodzinnej nie zapanował chaos i bałagan architektoniczny w planie znajdzie się zapis, że teren ma zabudować jeden inwestor.
Większość działek znajduje się w rękach prywatnych. Właściciele działek chcą je sprzedać albo zabudować, więc grunt nie będzie długo stał pusty.
Przygotowanie planu potrwa około rok, może się przedłużyć, jeśli na przykład właściciele terenu będą kwestionować zaproponowany sposób jego zagospodarowania.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Czekają na decyzję urzędników

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Plebiscyt o Dziką Różę. Najlepszy aktor/aktorka sezonu 2014/2015 w teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach to:

wyniki głosowania
Liczba głosów: 292.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.