Jesteś tu: Strona główna Dom Artykuł

Jak odnowić stare meble

Dodano: 12 sierpnia 2008, 0:05 Autor:

Fronty meblowe to prosty, aczkolwiek niedoceniany sposób na zmianę aranżacji każdego mieszkania, biura czy sklepu.
Drewniane fronty dopasowane do koloru podłogi nadają wnętrzu pokoju ekologicznego wyglądu.

Drewniane fronty dopasowane do koloru podłogi nadają wnętrzu pokoju ekologicznego wyglądu. (fot. Classen)

Szybkość oraz prostota montażu sprawia, że w mgnieniu oka możemy odmienić wnętrze. A wybierać jest w czym.

Aby odświeżyć lub zmienić styl naszego mieszkania wcale nie trzeba kupować nowych mebli. Czasem, żeby osiągnąć wymarzony efekt, wystarczy wymienić same fronty szafek i coraz więcej osób decyduje się na taki zabieg, bo jest to rozwiązanie znacznie tańsze i prostsze od kupienia nowego regału. Montaż można wykonać samodzielnie, nie poświęcając na to zbyt wiele czasu. Mnogość wzorów oferowanych w handlu pozwoli każdemu na odpowiedni dobór właściwych frontów meblowych.

Bogactwo materiałów

Do rodzaju wnętrza - zależnie czy jest to pokój, kuchnia czy łazienka - warto dostosować materiał, z którego wykonane są fronty. W handlu dominuje drewno sosnowe, ale w znajdziemy także fronty z płyty pilśniowej MDF w różnorodnej kolorystyce.

Wybierając odpowiednie fronty, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim na funkcjonalność przepustowość takie cechy jak na przykład przepuszczalność powietrza. Umożliwia to lepszy dobór frontów do pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane.

W kuchni dobrym rozwiązaniem będą z pewnością kasetonowe fronty sosnowe. Jednolita, prosta konstrukcja ułatwia czyszczenie, a także zatrzymuje spożywcze zapachy wewnątrz mebli. Pełne fronty sprawdzą się także w łazience, gdzie powietrze z reguły jest wilgotne. Dzięki nim trzymane w łazienkowych szafach ręczniki i szlafroki pozostaną suche i pachnące.

Ażurowe i diagonalne fronty najlepiej spełnią swoją rolę w meblach, których zawartość potrzebuje stałego dopływu powietrza. Szafki z ubraniami czy biblioteczki pełne starych książek dzięki tym frontom będą miały zapewnioną cyrkulację powietrza. Pozwoli to uniknąć zawilgocenia i sprawi, że rzeczy będą "oddychać”.

Ścięte na miarę

Dodatkowym atutem frontów jest możliwość ich zastosowania we wszystkich rodzajach mebli. Możemy wymienić front w zwykłej prostokątnej komodzie czy szafach pod zabudowę, jak również w meblach o niestandardowych kształtach - wówczas drzwi do szafek trzeba zamówić.

Jednak nadanie nowego wyglądu ukośnie ściętej szafce, znajdującej się pod schodami, lub meblom na poddaszu nie jest już problemem, bo sosnowe fronty panelowe, można przycinać na dowolnej wysokości, także pod kątem, a po zamontowaniu dodać do nich listwę wykończeniową lub uchwyt.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.