Galeria Sandomierz w budowie

Dodano: 20 sierpnia 2008, 10:32 Autor:

Galeria Sandomierz powstaje w szybkim tempie. Planowane są już kolejna galeria i supermarket.
Tak ma wyglądać galeria handlowa przy ulicy Błonie. - Do pierwotnej koncepcji wprowadziliśmy kilka detali, które poprawią wygląd obiektu - mówi Marcin Ptaszkiewicz z firmy Terra Casa.

Tak ma wyglądać galeria handlowa przy ulicy Błonie. - Do pierwotnej koncepcji wprowadziliśmy kilka detali, które poprawią wygląd obiektu - mówi Marcin Ptaszkiewicz z firmy Terra Casa. (fot. R. Biernicki)

Budowa Galerii Sandomierz przy ulicy Błonie rozpoczęła się na dobre. W nadwiślańskim mieście szykują się kolejne handlowe inwestycje.

Większość mieszkańców wiadomość ta z pewnością ucieszy. Prawie 26-tysięczny Sandomierz nie doczekał się jeszcze centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia. Po większe zakupy wielu sandomierzan jeździ do innych miast.

NA RAZIE JEDEN PAWILON

Hala przy ulicy Błonie staje w bardzo szybkim tempie. Otwarcie Galerii Sandomierz jest planowane na marzec przyszłego roku. Inwestorem jest spółka o nazwie Centrum Handlowe Sandomierz, której udziałowcem jest krakowska firma developerska Terra Casa.

Na razie inwestorowi udało się zrealizować plany tylko połowicznie. Spółka uzyskała bowiem zgodę na postawienie nie dwóch, a jednego pawilonu. Będzie on miał powierzchnię 5,5 tysiąca metrów kwadratowych, z czego około 5 tysięcy to powierzchnia użytkowa. Będzie tam market spożywczy sieci Carrefour i kilkanaście butików handlowo-usługowych. W sąsiedztwie obiektu zostanie zbudowany parking, na razie na 150 miejsc, docelowo ma być ich 200. Zatrudnienie w centrum handlowym może znaleźć do 80 osób.

Dlaczego równocześnie nie powstaje drugi planowany pawilon? Urzędnicy tłumaczą, że teren przeznaczony pod inwestycję jest za mały. Negatywnie budowę dwóch obiektów zaopiniowały służby konserwatorskie.

Firma zapewnia, że nie rezygnuje ze starań o postawienie drugiego budynku. O zgodę wystąpi ponownie po zatwierdzeniu nowego studium zagospodarowania przestrzennego Sandomierza. Jak nas poinformował burmistrz Jerzy Borowski, prace nad studium dobiegają końca, dokument zostanie zatwierdzony prawdopodobnie jesienią.

- Drugi budynek będzie nieco mniejszy. Liczymy, że powstanie on w 2010 roku - mówi Marcin Ptaszkiewicz z firmy Terra Casa, odpowiedzialny za sandomierską inwestycję.

NA „KRAKÓWCE” GALERIA, PRZY STAROSTWIE SUPERMARKET

Kolejna galeria ma stanąć przy ulicy Krakowskiej. Spółka Torino Developments uzyskała pozwolenie na budowę „obiektu handlowo-usługowego branży spożywczo-przemysłowej”. Ta sama spółka buduje obecnie galerię handlową w Mielcu.

Na cele handlowe zostanie przeznaczona działka, zlokalizowana obok Starostwa Powiatowego, między urzędem a policją. Zostanie tutaj wybudowany supermarket polskiej sieci Stokrotka. Starostwo również temu inwestorowi wydało już pozwolenie na budowę.

GALERIA, ALE TYLKO Z PARKINGIEM

Galeria handlowa, zgodnie z zapowiedziami władz miasta, ma stanąć na placu 3 Maja. Według wcześniejszych informacji, budowa miała ruszyć jeszcze w tym roku.

- Trwają konsultacje prawne. Chcemy mieć gwarancję, że firma, która kupi teren pod galerię handlową, wybuduje również parking podziemny na 300 miejsc - mówi burmistrz Jerzy Borowski. - To bardzo ważna sprawa, centrum miasta zaczyna się „dusić”, miejsc parkingowych jest tam zdecydowanie za mało. Dodatkowe parkingi będą konieczne po oddaniu stadionu.

Ze znalezieniem inwestora, zdaniem burmistrza, nie powinno być problemów. - Zakupem działki i budową galerii zainteresowanych jest kilka firm. O wyborze inwestora zdecyduje przetarg - mówi burmistrz.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Jak oceniasz decyzję radnych o likwidacji bazaru na placu 3 Maja w Sandomierzu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 70.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.