Mielec ma plan na budowę mieszkań

Dodano: 27 sierpnia 2008, 0:05 Autor:

Osiedle Cyranka, Rzochów, rejon ulic Obrońców Westerplatte i Cyranowskiej - to tereny Mielca, gdzie w wkrótce wyrosną domki jednorodzinne, lub bloki.
Plan zagospodarowania przestrzennego miasta przedstawiony został na ostatniej sesji rady miasta.

Plan zagospodarowania przestrzennego miasta przedstawiony został na ostatniej sesji rady miasta. (fot. M. Małodzińska)

Najnowszy plan zagospodarowania przestrzennego miasta przedstawiono na ostatniej sesji.

Naczelnik wydziału Urbanistyki, Gospodarki Gruntami i Geodezji Waldemar Wiącek w szczegółach wyjaśniał radnym, jakie są propozycje uchwał w związku ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego. Owe zmiany, według planu, będą wprowadzane w kilku rejonach Mielca. Na terenie miasta miałaby być budowane zarówno nowe bloki, jak i domki jednorodzinne.

Jak na ostatniej sesji zaznaczał prezydent miasta Janusz Chdorowski, w ostatnim czasie na terenie miasta zrealizowano wiele inwestycji dotyczących infrastruktury drogowej, teraz czas na zainwestowanie w budownictwo mieszkaniowe.

Jednorodzinne i szeregówki

Jak wyjaśniał Wiącek, na terenie osiedla Smoczka, dokładnie w rejonach ulic: Witosa, Wolności i Św. Kingi jest plan, aby wybudować nie tylko nowe domki jednorodzinne, również w zabudowie szeregowej.

Zabudowa jednorodzinna dopuszczalna jest także na osiedlu Cyranka na ulicach Obrońców Westerplatte i Cyranowskiej. Jak wyjaśniał Wiącek, taka zabudowa jednak będzie możliwa do zrealizowania tylko po poszerzeniu ulicy Sportowej. Przypomnijmy, że ciąg ten powstał niedawno i obecnie krzyżuje się z ulicą Baczyńskiego.

Będą nowe M4

W najbliższym czasie nie powinno też zabraknąć nowych mieszkań. Jak się bowiem okazuje, na całym Podkarpaciu to właśnie mielczanie najczęściej odwiedzają biura nieruchomości.

Nowe mieszkania miałyby powstać na osiedlu Rzochów, a dokładnie w rejonie ulicy Podleśnej. Według nowego planu zagospodarowania przestrzennego, na tym właśnie obszarze zostanie wybudowanych 300 nowych mieszkań zarówno socjalnych, jak i komunalnych.

Naczelnik Wiącek wyjaśniał, że zabudowa mieszkaniowa nie jest na razie możliwa na terenie Starówki, a dokładnie w obszarze Wisłoki. Powstanie nowych mieszkań byłoby tam bardzo ryzykowne, są to bowiem tereny zlokalizowane blisko rzeki Wisłoki, gdzie istnieje największe zagrożenie powodziowe.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.