Dary z Niemiec dla DPS w Bejscach

Dodano: 28 października 2008, 9:15 Autor:

Specjalistyczne łóżka, wózki inwalidzkie i sprzęt dla osób specjalnej troski otrzymał z Niemiec Dom Pomocy Społecznej w Bejscach.
Wyładunek sprzętu w Bejscach przebiegał bardzo sprawnie.

Wyładunek sprzętu w Bejscach przebiegał bardzo sprawnie. (fot. A. Ligiecki)

To prezent od Hansa Joachima Fussleina – człowieka o wielkim sercu, społecznika, związanego od lat więzami przyjaźni z ziemią kazimierską.

Kiedyś był pełnomocnikiem burmistrza do spraw osób niepełnosprawnych w Altenstadt, mieście partnerskim Kazimierzy Wielkiej. Dzisiaj zajmuje się czymś innym, lecz nie zerwał kontaktów z Polakami.

Z VAREL I OLDENBURGA

42 specjalistyczne łóżka z materacami, dwa wózki inwalidzkie i piętnaście szafek, które trafiły właśnie do ośrodka w Bejscach, pochodzą ze Szpitala Świętego Jana w Varel oraz kliniki w Oldenburgu w północnych Niemczech. Wartość sprzętu szacuje się na 100 tysięcy złotych.

Dary z Niemiec zostały przewiezione do Domu Pomocy Społecznej wielkim, czerwonym TIR-em, kierowanym przez Pawła Bądkowskiego. W przekazaniu sprzętu wzięli udział dyrektor placówki Antoni Bryła oraz Roman Litwiniuk, nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej, germanista, który jako pierwszy – jeszcze w 1992 roku, poprzez szkoły – nawiązał wymianę międzynarodową z Altenstadt.

– Hans Joachim Fusslein jest wspaniałym człowiekiem, on naprawdę kocha pomagać innym. Dlatego wiem, że nie jest to na pewno ostatnia jego inicjatywa – twierdzi z przekonaniem Roman Litwiniuk.

DAR SERCA

Przypomnijmy, że latem 2005 roku, dzięki staraniom Hansa Joachima Fussleina, Kazimierza Wielka otrzymała 30 nowoczesnych łóżek szpitalnych o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Przekazano je dla kazimierskiego szpitala. W kwietniu 2006 roku nadeszły z Niemiec kolejne dary: sześć łóżek szpitalnych, 30 szafek oraz stoły. W ubiegłym roku łóżka i sprzęt rehabilitacyjny trafiły również do Domu Pomocy Społecznej w Bejscach.

– Także łóżka i sprzęt, jakie teraz otrzymaliśmy, są w bardzo dobrym stanie. Na pewno przydadzą się mieszkankom naszej placówki. To dar wielkiego serca – podkreśla dyrektor Antoni Bryła.

Bejski Dom Pomocy Społecznej mieści się w zabytkowym pałacu Badenich (popularnym „Belwederze”). Jest jedyną w powiecie kazimierskim placówką dla osób dorosłych (kobiet) niepełnosprawnych intelektualnie, z miejscami dla przewlekle chorych somatycznie.

BĘDZIE WIĘCEJ

Przy okazji październikowego przekazania darów pojawiła się perspektywa rozszerzenia współpracy z kliniką w Oldenburgu oraz fundacją St. Marien Stift w Varel. Daje to nadzieję pozyskania także w przyszłości sprzętu dla rehabilitacji osób starszych i niepełnosprawnych, mieszkających w ośrodku w Bejscach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.