Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Szpital na Józefowie w rankingu najlepszych lecznic

Dodano: 29 października 2008, 10:48 Autor:

35 miejsce na 100 zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu w rankingu "Rzeczpospolitej”. W ubiegłym roku lecznica była niemal na końcu listy.
35 miejsce na 100 zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu w rankingu najlepszych lecznic.

35 miejsce na 100 zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu w rankingu najlepszych lecznic. (fot. Archiwum)

Ranking, to zestawienie szpitali publicznych: wielospecjalistycznych i onkologicznych. Najlepszym szpitalem publicznym jak wynika z zestawienia jest od lat Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu uplasował się na 35 pozycji.

- To dobre miejsce. W ubiegłym roku byliśmy na 72- mówi Krzysztof Zając, dyrektor do spraw administracyjno- eksploatacyjnych szpitala. - Kładziemy nacisk na jakość świadczonych usług oraz procedur medycznych.
Szpital na radomskim Józefowie wyprzedziły w rankingu cztery lecznice na Mazowszu: Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim, (nowy szpital), Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Siedlcach (mniejszy od wojewódzkiego w Radomiu), Szpital Powiatowy w Ostrowie Mazowieckiej i Szpital doktora Wojciecha Oczko w Przasnyszu, (mniejsze od radomskiego).

- Trzeba pamiętać, że na ankiety odpowiadają placówki najlepsze w kraju. Poza tym, to nie są identyczne lecznice. Różnią się pod wieloma względami, choćby wielkością, ilością świadczonych procedur czy wynikami finansowymi - mówi dyrektor Krzysztof Zając.

Czy na pozycję radomskiej lecznicy w rankingu wpłynęły strajki lekarzy i czasowe wygaszenie onkologii i chirurgii?
Dyrektor Zając, jest przekonany, że tak.
Jak podaje Rzeczpospolita spośród 256 szpitali, które przysłały ankiety uczestnictwa w rankingu 60 procent ma zyski. Cztery lata temu strat udawało się uniknąć zaledwie 15 procentom. Według dziennika, na kondycji szpitali nie odbiły się zeszłoroczne, majowe strajki. Nie widać jeszcze skutków tegorocznych podwyżek: porównywane są wyniki na koniec 2007 roku. Pozytywnie na kondycję szpitali wpłynął zaś wzrost gospodarczy i większe wydatki na leczenie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wiele spraw pozostaje niewiadomą, miedzy innymi jak na kondycję szpitali wpłynie wprowadzenie nowych rozliczeń z Funduszem czyli jednorodnych grup pacjentów. Od przyszłego roku ranking na pewno się zmieni. Podobnie jak szpitale.


.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.