Jesteś tu: Strona główna Aktualności Artykuł

Pow. Kielce > Coraz bliżej dwupasmówki z Kielc do Woli Morawickiej

Dodano: 1 listopada 2008, 14:02 Autor:

Coraz bliżej budowy dwupasmowej drogi Kielce – Wola Morawicka. Jej powstanie zlikwiduje ogromne korki będące udręką dla mieszkańców kieleckich sypialni - Morawicy, Biliczy i innych miejscowości.

Do upragnionej dwupasmówki przybliża decyzja wojewody świętokrzyskiego o lokalizacji drugiego fragmentu nowego odcinka Kielce – Wola Morawicka w ciągu drogi krajowej nr 73 Kielce – Busko – Tarnów. Inwestycja, w skład której wchodzi obwodnica Morawicy podzielona jest na trzy fragmenty. Dwa z nich od granic Kielc do Bilczy i od Bilczy do Brzezin uzyskały już decyzję lokalizacyjną. Trzeci odcinek od Brzezin do Woli Morawickiej uzyska ją niebawem. Wtedy będzie można ogłosić przetarg na projekt i budowę drogi.

Droga numer 73 ma być dwujezdniowa na odcinku o długości 8,2 kilometra począwszy od granic miasta Kielce, a skończywszy na granicy Woli Morawickiej. Na 4-kilometrowym odcinku od granicy Kielc do skrzyżowania z drogą na Bieleckie Młyny dobudowana zostanie druga jezdnia po stronie wschodniej istniejącej drogi 73. Na pozostałym odcinku powstanie obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej omijająca po stronie wschodniej obie miejscowości. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2009-2011. Sama budowa rozpocznie się prawdopodobnie w 2010 roku.

Aktualnie trwają przygotowania do budowy nowej drogi, której przebieg został określony w ubiegłym roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.