Uroczyste otwarcie wyremontowanej drogi

Dodano: 17 listopada 2008, 0:05 Autor:

13 miesięcy trwała modernizacja drogi wojewódzkiej pod Przysuchą. W ostatni piątek uroczyście przekazano ją do użytku.
Wicemarszałek Piotr Szprendałowicz przecina wstęgę na rondzie w Przysusze i potwierdza zakończenie prac na drodze.

Wicemarszałek Piotr Szprendałowicz przecina wstęgę na rondzie w Przysusze i potwierdza zakończenie prac na drodze. (fot. A. Sokołowski)

Przebudowana droga wojewódzka numer 727 została zmodernizowana na trzech odcinkach, wszystkich w powiecie przysuskim. Pierwszy z nich, to nieco półkilometrowy odcinek biegnący przez Borkowice. Następnie liczący ponad dwa kilometry kawałek drogi przecinający Przysuchę i wreszcie ponad 1300 metrów trasy z Przysuchy do Skrzyńska.

RÓWNA JAZDA

W piątek na rondzie przy ulicy Legionów w Przysusze odbyła się krótka uroczystość otwarcia drogi.

- Cieszy nas to, że każdego roku możemy wyremontować planowaną liczbę dróg w naszym powiecie. Pozostaje jeszcze droga w kierunku Końskich, którą także trzeba poprawić - powiedział Marian Niemirski, starosta przysuski.

W sumie poprawiono drogę 727 na łącznej długości prawie czterech kilometrów. - Do modernizacji tych niezwykle ważnych dróg doszło także dzięki temu, że jest dobra współpraca między samorządami. Bez tej współpracy, zapobiegliwości i dobrego planowania nie byłoby teraz tych efektów - powiedział Piotr Szprendałowicz, wicemarszałek Mazowsza.

MOST NAD RADOMKĄ

Głównym wykonawcą całej modernizacji było Świętokrzyskie Przedsiębiorstwo Robot Drogowych Trakt. Prace rozpoczęły się w październiku 2007 roku. Kosztowały prawie 9 milionów złotych. - Jednym z najważniejszych, a jednocześnie najtrudniejszych zadań była przebudowa mostu na trasie w pobliżu wsi Młyny pod Przysuchą - mówi Ryszard Chojnacki, dyrektor rejonu w Radomiu Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Drogowcy zajęli się także wycinką topoli, które zagrażały kierowcom, zbudowali pasy zieleni, azyle, chodniki, przebudowali skrzyżowania, zjazdy. Sporo pracy poszło na kompleksowy system odwodnienia drogi, pogłębienia rowów, założenia przepustów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy powiat przysuski może rozwijać się gospodarczo?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 8.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.