Supernowoczesna sortownia w Pabierowicach

Dodano: 30 listopada 2008, 18:44 Autor:

Sadownicy z Pabierowic w gminie Jasieniec mają jedną z najnowocześniejszych sortowni owoców w kraju.
- Sortownia ma 25 kanałów wodnych z systemem filtrów wody - mówią Beata Szymańska, główna księgowa i Tomasz Olak, członek zarządu Spółdzielczej Grupy Producentów Owoców Nasz Sad.

- Sortownia ma 25 kanałów wodnych z systemem filtrów wody - mówią Beata Szymańska, główna księgowa i Tomasz Olak, członek zarządu Spółdzielczej Grupy Producentów Owoców Nasz Sad. (fot. R. Furciński)

Grupa producencka Nasz Sad z gminy Jasieniec uruchomiła sortownię, która może na godzinę przerobić 10,5 tony owoców. To jedno z najnowocześniejszych, o ile nie najnowocześniejsze urządzenie w kraju. - W ciągu dnia, przyjmując, że pracuje ona dziesięć godzin, można zapakować ponad 100 ton jabłek - tłumaczy Tomasz Olak, członek zarządu grupy producenckiej Nasz Sad.

,b>STERUJE KOMPUTER

Maszyna produkcji francuskiej ma 25 kanałów wodnych. Owoce są przesuwane na taśmie strumieniami wody. Jabłka najpierw wędrują do części maszyny, gdzie są opłukiwane. Dzięki pełnej komputeryzacji urządzenie może segregować owoce według ich wielkości, a nawet koloru. Wystarczy odpowiednio zaprogramować maszynę. Wówczas jabłka według rozmiaru i barwy są oddzielane od innych i przesuwane dalej, do pakowania. Inne urządzenie pakuje je do skrzynek, a potem można już ładować do samochodów.

OD SZEŚCIU LAT NA RYNKU

Spółdzielcza Grupa Producentów Owoców Nasz Sad z Pabierowic działa na rynku od sześciu lat. W ubiegłym roku otrzymała złoty medal na międzynarodowych targach spożywczo-hotelarskich VI Targach IFE Poland za jabłka ligol. Ma już uznaną markę na rynku warszawskim. Dostarcza produkty do ponad 300 sklepów w stolicy. Odbiorcami owoców z Naszego Sadu są też handlowcy zza wschodniej granicy i z Czech.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy uważasz, że w powiecie grójeckim dużo się dzieje?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 3.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.