Lodowisko w Kozienicach już otwarte

Dodano: 20 grudnia 2008, 17:44 Autor:

Lodowisko przy ulicy Legionów nieopodal krytej pływalni "Delfin” uroczyście otwarto w piątek, 19 lisopada.
Emilia Szczypiór (z lewej) i jej koleżanka Ola już nie mogą się doczekać, aby wraz z ojcami Wojciechem i  Jerzym pojeździć na łyżwach.

Emilia Szczypiór (z lewej) i jej koleżanka Ola już nie mogą się doczekać, aby wraz z ojcami Wojciechem i Jerzym pojeździć na łyżwach. (fot. P. Wojnowski)

Kilka godzin przed otwarciem zaczął padać pierwszy śnieg. Zanim przecięto wstęgę i na lód wyjechali łyżwiarze, publiczność mogła zobaczyć ogromną maszynę do czyszczenia lodu. Pierwsi na tafli kozienickiego lodowiska pojawili się łyżwiarze schortracku i figurowi z aktualnym Mistrzem Polski Konstantinem Tupikovem.

Kolejny krok

Jak podkreślano podczas otwarcia lodowiska, Kozienice zrobiły kolejny krok, aby stać się w pełni profesjonalnym miejscem do uprawiania różnorodnych dziedzin sportu, wypoczynku i rekreacji.

- Ja mam trzech synów i burmistrz Śmietanka ma trzech, więc możemy pomyśleć o wystawieniu drużyny hokejowej - żartował podczas otwarcia wicemarszałek województwa Piotr Szprendałowicz.

Budowa lodowiska kosztowała 1,26 miliona złotych, z których milion przekazał właśnie samorząd województwa mazowieckiego. Pozostałe środki wyłożyła gmina Kozienice.

Pokazy zawodowców

Pierwsi na lodzie pojawili się łyżwiarze schortracku i figurowi z aktualnym Mistrzem Polski Konstantinem Tupikovem. Łyżwiarzy szybkich przywiozła z Białegostoku była reprezentantka Polski, a obecnie trener tej dyscypliny sportu Laura Rzemek.
- Na świecie to bardzo popularna dyscyplina sportu. U nas dopiero raczkuje. Myślę, że z powodu braku odpowiedniej liczby lodowisk i trenerów tego sportu. Łyżwiarzem schortacku może zostać każdy, kto po prostu kocha łyżwiarstwo - mówiła po występie grupy Laura Rzemek.

Pokazy zakończyły amatorskie zawody carlingu, które rozegrali przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Wolski i Rady Miejskiej Mariusz Prawda. Lepszy okazał się ten drugi.

Zabawa dla każdego

Publiczność podczas otwarcia nie mogła się już doczekać kiedy sama spróbuje swoich sił na lodzie. Założyć łyżwy chcieli rodzice, którzy ostatni raz jeździli kilkanaście, a czasem kilkadziesiąt lat temu oraz ich dzieci.

- Jak byłem młody, grałem w hokeja i teraz z przyjemnością założę łyżwy - mówił Wojciech Szczypiór, - zwłaszcza, że moja córka Emilka już nie może się doczekać, żeby pojeździć.

Jak podkreślali rodzice, lodowisko będzie ważnym elementem rozwoju dzieci i młodzieży.

- Codziennie jestem "instruktorem” mojego dziecka, więc sam też będę musiał spróbować - dodał z uśmiechem Jerzy Wąsik.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy powiat kozienicki może rozwinąć się gospodarczo?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 37.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.