Jesteś tu: Strona główna Dom Artykuł

Fotel na biegunach - najlepszy mebel na długie wieczory

Dodano: 20 stycznia 2009, 0:05 Autor:

W sam raz na odpoczynek przy kominku lub przed telewizorem, nie tylko dla babci i dziadka.
Historia fotela bujanego sięga wieku XVIII. Już wówczas były popularne w całej Europie, skąd rozprzestrzeniły się na cały świat.

Historia fotela bujanego sięga wieku XVIII. Już wówczas były popularne w całej Europie, skąd rozprzestrzeniły się na cały świat.

Bujać można się też na balkonie lub tarasie. Mebel retro ma teraz także nowe oblicze.

Fotele na biegunach nie wychodzą z użycia. Projektanci prześcigają się w odkrywaniu ich kolejnych wcieleń. Ludzie chcą się huśtać niezależnie od wieku.
Historia fotela bujanego sięga wieku XVIII. Jego historię wywodzi się od kołyski i koni na biegunach. Wówczas była to rewolucyjna konstrukcja w domowych wnętrzach, która szybko podbiła serca Europejczyków, zdobyła ogromną popularność w na kontynencie i rozprzestrzeniła się na cały świat. W Ameryce to niemalże mebel kultowy.

Ale dopiero w ostatnich latach mamy istny wysyp pomysłów na formę i wykonanie tego mebla. Dominują oczywiście proste, klasyczne w swojej formie, z giętymi drewnianymi biegunami, wykonane z tanich materiałów jak wiklina i sklejka, Ale także można wybierać wśród nowoczesnych form z plastiku i tkaniny, a także modeli ekskluzywnych i ekstrawaganckich‚ których konstrukcja wymaga zastosowania nowoczesnych tworzyw sztucznych i metalu.

To wprost wymarzony mebel wypoczynkowy, który gdy już zagości w domowym wnętrzu, cieszy się niezwykłą popularnością wśród domowników.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.