Jesteś tu: Strona główna Podkarpackie Artykuł

Wiosenne porządki w gnieździe i zablokowana droga pod Sandomierzem

Dodano: 1 kwietnia 2009, 10:15 Autor:

Policjanci z sandomierskiej "drogówki” musieli we wtorkowy poranek zablokować ruch na drodze w Wysiadłowie pod Sandomierzem. W tym czasie strażacy czyścili… bocianie gniazdo.
Do bocianiego gniazda na przydrożnym słupie, ratownicy z widłami dotarli w koszu strażackiego podnośnika.

Do bocianiego gniazda na przydrożnym słupie, ratownicy z widłami dotarli w koszu strażackiego podnośnika. (fot. Michał Leszczyński)

Przeczytaj więcej

Sołtysi wsi Ocinek i Wysiadłów w gminie Wilczyce napisali list do straży pożarnej i Zakładu Energetycznego pismo, aby służby te posprzątały w bocianim gnieździe, zlokalizowanym na przydrożnym słupie.

Do niecodziennej, wiosennej akcji o kryptonimie "bocian” zaangażowano strażacki podnośnik - drabinę i strażaków z widłami. Ponieważ maszyny nie można było ustawić inaczej niż na drodze, policjanci zatrzymali ruch samochodów. Strażacy ze środka usunęli zanieczyszczenia. Wiosenne porządku w bocianim gnieździe trwały chwilę. Cała operacja nigdy nie doszłaby do skutku, gdyby nie elektrycy, których zadaniem było odłączenie napięcia w przewodach.

- Akcja jak przy pożarze - żartuje Paweł Tarnawski, strażak dowodzący akcją z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Sandomierzu.

Niecodzienny, strażacki wyczyn bacznie obserwowali policjanci z "drogówki”, starszy sierżant Piotr Paruch i sierżant sztabowy Stanisław Zieja. Ich zadaniem było całkowite zatrzymanie ruch pojazdów w stronę Wilczyc i Sandomierza. - Kierowcom nic się nie stanie, jeżeli poczekają pięć minut - mówią policjanci.

- Bociany już przyleciały - cieszą się Tadeusz Orlikowski, sołtys Ocinka i Stanisław Godzina, sołtys Wysiadłowa. - Gniazdo od jakiegoś czasu było "nieczynne”. Za każdym razem przylatywały tu bociany. Najwyraźniej same nie mogły posprzątać, dlatego musieliśmy im pomóc - żartują. - Gniazdo przy drodze jest nie lada atrakcją. Uznaliśmy, że warto aby druga bociania rodzina zamieszkała w Wysiadłowie.

Czytaj więcej o:
  • bocian
  • porządki
  • sandomierz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Korzystasz z poświątecznych wyprzedaży?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 126.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.