Grupowe zwolnienia. Na bezrobocie idzie 137 osób

Dodano: 20 kwietnia 2009, 13:15 Autor:

Kwiecień jest miesiącem kolejnych dużych zwolnień w firmach powiatu grójeckiego. Drugi etap redukcji zatrudnienia ma miejsce w Zakładzie Tapicerki Samochodowej.
Umów z pracownikami nie przedłuża firma Faurecia. Re-dukcje etatów obejmują pion produkcyjny i administracyjny.

Umów z pracownikami nie przedłuża firma Faurecia. Re-dukcje etatów obejmują pion produkcyjny i administracyjny. (fot. Fot. Roman Furciński)

W sumie, w spółce do zwolnienia jest około 35 procent pracowników. Z 316-osobowej załogi, ma pozostać 179 ludzi. Największe cięcia dotyczą osób bezpośrednio pracujących przy produkcji. Z pracy odchodzą również pośrednio zatrudnieni przy produkcji oraz pracownicy umysłowi.

- W marcu z Zakładu Tapicerki Samochodowej w Grójcu zwolniono 57 osób. Na razie nie wiemy ile osób odejdzie z firmy w tym miesiącu - powiedziała Marzanna Skoczek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu. - Proces reukcji zatrudnienia w tej spółce ma się zakończyć w ostatnim dniu maja.

Mieszkańcy powiatu pracują nie tylko w firmach na naszym terenie, ale również w sąsiednich miastach i powiatach: Warszawie, Piasecznie, Tarczynie. Jeśli tam zakłady redukują zatrudnienie, to dotyczy ono też naszych mieszkańców. Na dowód tego wystarczy podać przykład spółki Van Melle Perfetti z Tarczyna. Zakład zwolnił w 185 osób, z tego aż 105 to mieszkańcy powiatu grójeckiego.

Umów z pracownikami nie przedłuża firma Faurecia. Redukcje etatów obejmują pion produkcyjny i administracyjny. W najczarniejszym scenariuszu może być zwolnionych nawet około 100 osób.

Czytaj więcej o:
  • bezrobocie
  • kryzys
  • Zakład Tapicerki Samochodowej
  • zwolnienia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy uważasz, że w powiecie grójeckim dużo się dzieje?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 3.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.