Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 4 wydali już trzeci tomik poezji

Dodano: 3 czerwca 2009, 9:45 Autor:

Patrycja Czubak, Anna Fokt, Aleksandra Jurczak, Katarzyna Kwapisiewicz, Joanna Starnawska, Katarzyna Wawrzak, Laura Zajączkowska, Patryk Wolski i Kamil Minda napisali wiersze o miłości, snach, szczęściu…Wydali je w tomiku ”Wszystko jest poezją”. We wtorek zaprosili sympatyków literatury na promocję książeczki.
Oprawę muzyczną poranku poetyckiego przygotował dziewczęcy zespół - "Habyś” i Patrycja Czubak, jedna z autorek tomiku.

Oprawę muzyczną poranku poetyckiego przygotował dziewczęcy zespół - "Habyś” i Patrycja Czubak, jedna z autorek tomiku. (fot. Fot. Szymon Wykrota)

Ten poetycki poranek odbył się w sali w Sali Konferencyjnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 4, z Oddziałami Sportowymi przy ulicy Osiedlowej zaraz po dużej przerwie.

Patrycja Czubak, Anna Fokt, Aleksandra Jurczak, Katarzyna Kwapisiewicz, Joanna Starnawska, Katarzyna Wawrzak, Laura Zajączkowska, Patryk Wolski i Kamil Minda, zaprezentowali swoje wiersze zawarte w tomiku. Były utwory "Moje niebieskie oczy”, "Miłość”, "Rozstanie”, "Oddam siebie”, "Tak bardzo kocham, "Serducho”..”Dałeś mi…”
Spotkanie bardzo profesjonalnie prowadziły Aleksandra Kucharska i Paulina Warchoł. Oprawę muzyczną przygotował dziewczęcy zespół - "Habyś” i Patrycja Czubak, jedna z autorek tomiku.
Słuchacze dowiedzieli się też, że poetyckie almanachy powstają w "Czwórce” od 2006 roku pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza - Ewy Wziątek.
- Tomik z I edycji trafił nawet do biblioteki Wels w Austrii” - wspominała pani Ewa.
- Cieszę się, że nasza szkoła może poszczycić się uczniami o tak rozlicznych talentach i zainteresowaniach: począwszy od tych sportowych, przez literackie aż po muzyczne” - chwalił uczniów dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 4, Andrzej Nowak.

Podsumowali dwa projekty

Poranek literacki połączony był z podsumowaniem dwóch projektów realizowanych w szkole "Autor na żądanie”, zainicjowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz "Czytająca szkoła”, który propagowany jest przez Kampanię "Cała Polska Czyta Dzieciom”.

W ramach programu "Autor na żądanie” - gościem specjalnym "Wszystko jest poezją”, był Adrian Szary - polonista i radomski poeta, obecnie nauczyciel bibliotekarz. Uczniowie w ciągu roku zapoznawali się z jego twórczością, uczęszczali na wieczory poetyckie tego autora, na lekcjach języka polskiego recytowali jego wiersze, a nawet sami nakręcili krótki film, przybliżający jego sylwetkę, zatytułowany - "Szary człowiek. O Adrianie Szarym”, który prezentowany był podczas XXXII Radomskiej Wiosny Literackiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej i w Konkursie Wiedzy o Regionie Radomskim.
Teraz autor osobiście prezentował wiersze z tomiku - "Wianek z myśli” i antologii - "Puzzle pamięci”, której jest redaktorem. Odpowiadał także na pytania uczniów i udzielał wskazówek dotyczących twórczości literackiej.

-Jestem bardzo mile zaskoczony waszą inicjatywą wydawania poetyckich tomików, a zarazem ogromnie zaszczycony tym, że to właśnie mnie, jako początkującego, regionalnego poetę, zaprosiliście do projektu "Autor na żądanie” - mówił Adrian Szary.

Czytaj więcej o:
  • czwórka
  • poezja
  • tomik
  • uczniowie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jaką kawę najczęściej pijasz na mieście?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 149.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.