Jesteś tu: Strona główna Porady Artykuł

Rybiki - łazienkowy problem

Dodano: 7 czerwca 2009, 10:35

Małe srebrnawe robaczki, które czasami mieszkają w naszych łazienkach to nic innego jak rybiki cukrowe. Można je skutecznie wykurzyć z naszego mieszkania.
Rybiki - łazienkowy problem

Rybiki cukrowe nie mają skrzydeł i są barwy srebrzystej. Długość ich ciała zawiera się w przedziale 8-10mm. Rybiki nie lubią światła za to uwielbiają wilgoć i ciepło.

Według znawców rybiki pojawiły się w Europie przewiezione w jednym z transportów przybyłych z tropikalnych krajów. Odżywiają się produktami zawierającymi skrobię i polisacharydy a także celulozą.

Zwalczanie:
W pierwszej kolejności należy zadbać o zmianę warunków panujących w mieszkaniu. Rybiki jako owady tropikalne uwielbiają ciepło wilgoć i zaciemnione miejsca. Obnizenie temperatury w mieszkaniu a także niwelowanie wilgotnych miejsc może okazać się bardzo skuteczną bronią przeciwko rybikom cukrowym.
Rybiki odzywiają się miedzy innymi tekturą dlatego bardzo skuteczny okazuje sie babciny sposób z miodem na kartce papieru lub kliszy fotograficznej. Rybik zwabiony celulozą zawarta w papierze zostaje sklejony miodm co uniemożliwia mu ucieczkę. Pułapki tego typu należy dość często usuwać i zastępować nowymi

Uwaga
Nawet calkowite zwalczenie rybików nie gwarantuje że nie powrócą gdyż wystarczy kolejna ich para która może przywędrować rurą lub szczelinami domowymi. Dlatego też należy zadbać aby warunki im nie odpowiadały i zwalczać wilgoć oraz wysoką temperaturę.

Czytaj więcej o:
  • rybiki
  • sposób
  • wilgoć
  • zwalczanie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.