Procesu "Grupy markowskiej” ciąg dalszy w lipcu

Dodano: 19 czerwca 2009, 15:42 Autor:

Już w lipcu przed tarnobrzeskim sądem ruszy proces członków "grupy markowskiej”, oskarżonych o napad na kantor wymiany walut w Stalowej Woli. Przypomnijmy, że niedawno zapadł już wyrok dla sprawców napadu na kantor w Nisku.

Przypomnijmy. W gronie czterech osądzonych już mężczyzn, było trzech bezpośrednich wykonawców napadu na kantor w Nisku (czwarty to świadek koronny, ma odrębne postępowanie) oraz mieszkaniec Stalowej Woli, który wskazał cel i pomógł zorganizować napad.

Wszyscy czterej Przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się zaproponowanej przez siebie karze, którą po aprobacie prokuratury uwzględnił sąd. Do tej pory nie wpłynęło do tarnobrzeskiej "okręgówki” zażalenie na wyrok, dlatego jest on już prawomocny.

Przed nowym składem orzekającym, prawdopodobnie już w lipcu stanie natomiast kolejnych pięciu oskarżonych członków "grupy markowskiej”. To czterech oskarżonych o napad z bronią w ręku na pracowników kantoru wymiany walut w Stalowej Woli. Podczas zdarzenia postrzelono pracownika kantoru. Piątym oskarżonym będzie mężczyzna, któremu prokuratura zarzuca przyjęcie części pieniędzy pochodzących z tego napadu.

Wbrew wcześniejszym założeniom, w procesie członków gangu nie będzie zeznawał świadek koronny. Skruszony przestępca - Mirosław K. ps. Miron, uczestniczył bowiem w napadzie na kantor w Nisku (sprawcy już osądzeni), natomiast o napadzie w Stalowej Woli nie wiedział. Dlatego też na liście świadków zapewne się nie znajdzie.

Podczas napadu w czerwcu 2004 roku na pracowników kantoru w Stalowej Woli, sprawcy zrabowali 600 tysięcy dolarów, czyli po ówczesnym kursie milion osiemset tysięcy złotych.

Jedna z najgroźniejszych zorganizowanych grup przestępczych o charakterze zbrojnym, powstała w 1992 roku w Ząbkach i Markach (stąd nazwa "grupa markowska”). To z tego gangu wyodrębniła się grupa "mutantów”, mająca na koncie zabójstwo policjanta w 2002 roku w Parolach. Podczas akcji zatrzymania sprawców tej zbrodni, w podwarszawskiej Magdalence zginęło dwóch antyterrorystów, a 16 zostało rannych.

Czytaj więcej o:
  • gang
  • grupa markowska
  • kantor
  • napad
  • tarnobrzeg
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.