Serwis jest częścią Echo Dnia
Jesteś tu: Strona główna KULTURA KULTURA - KINO Artykuł

"Ojciec Mateusz" wrócił do Sandomierza z Weroniką Książkiewicz (zdjęcia)

Dodano: 6 lipca 2009, 20:15 Autor:

Na sandomierskim Rynku znowu pojawili się Artur Żmijewski, grający tytułowego bohatera i Michał Piela, czyli aspirant Nocul. Na planie była również Weronika Książkiewicz, aktorka znana chociażby z "Londyńczyków”. .

Rower ojca Mateusza złapał gumę

Pierwsze sandomierskie ujęcia kręcone były rano w okolicach Placu Jana Pawła II. Przy ulicy Browarnej ustawiony został przystanek autobusowy, na którym na autobus oczekiwała Mariola, czyli Weronika Książkiewicz. Tam kręcono brawurową scenę pościgu policji za mężczyzną na motocyklu.

Potem filmowcy przenieśli się do Wąwozu Królowej Jadwigi, a po południu na Rynek. W scenach na Rynku zagrał Artur Żmijewski. Ojciec Mateusz przemierzał Rynek, jak zawsze, na rowerze. Już pierwszego dnia miał pecha: podczas kręcenia jednego z ujęć ... złapał gumę.
Na planie był także policjant Nocul, czyli Michał Piela.

Wciąż zauroczeni Sandomierzem

Aktorzy nie kryli, że nadal są pod urokiem Sandomierza.
- Z wielką przyjemnością wracam do Sandomierza. Bardzo lubię to miasto. Jest mi tu dobrze – podkreśla Michał Piela.

- Przyjechałem tu z ogromną nadzieją, że będzie równie fantastycznie jak poprzednim razem. Pogoda na razie nam dopisuje. Bardzo się z tego cieszę, bo wszędzie, gdzie byliśmy na zdjęciach do tej pory na ogół lało. Jestem pod urokiem Sandomierza i tak pozostanie już na zawsze, rzadko zmieniam zdanie w takich sprawach. Co mnie urzeka w Sandomierzu? Wszystko: cała atmosfera, to, że Sandomierz jest taki piękny, taki ciepły, że są tu tacy wspaniali ludzie.
Sandomierzan chwali również reżyser Andrzej Kostenko:
- Są życzliwi, mniej zestresowani i sfrustrowani niż ludzie w Warszawie, znacznie sympatyczniejsi.

Historie owiane tajemnicą

Filmowcy spędzą w Sandomierzu dwa tygodnie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wychodzą poza Starówkę. Dzisiaj na przykład będą pracować w okolicach Pieprzówek.

- W serialu będzie więcej plenerów sandomierskich. Pojawią się wąwozy, Góry Pieprzowe i sady. Wchodzimy w najbliższe okolice. Plenery będą jeszcze atrakcyjniejsze – zapowiada Tomasz Józefowicz, przedstawiciel producenta serialu.

Jakie historie zostaną pokazane w drugiej serii „Ojca Mateusza”? Filmowcy odpowiadają na to pytanie niechętnie, gdyż - jak podkreślają - serial ma zaskakiwać widza. Andrzej Kostenko zdradził tylko, że będzie nawet morderstwo.

- Każdy odcinek musi się rozgrywać według zasady: „aż tu nagle”. Musi być zaskoczenie, zmylony trop – mówi Andrzej Kosenko.

- Zdarzy się wypadek śmiertelny, będzie sprawa z narkotykami, pomówienie – ujawnia Artur Żmijewski. - Okaże się, że potencjał ludzkiej wyobraźni jest nieograniczony i że ludzie mogą posunąć się do różnych dziwnych rzeczy, byle tylko osiągnąć cele, niekoniecznie ważąc „za” i „przeciw”.
- Ojciec Mateusz będzie miał znowu dużo roboty, a ja będę się wiele od niego uczył. Będziemy się razem uzupełniać – mówi Michał Piela.

Mocna ekipa aktorska i reżyserska

Obok znanych doskonale z pierwszej serii: ojca Mateusza (Artur Żmijewski), Nocula (Michał Piela), komendanta Oresta Możejki (Piotr Polk), Natalii (Kinga Preis), Kościelnego Piotra (Łukasz Lewandowski), oraz Biskupa (Sławomir Orzechowski), w nowych odcinkach zobaczymy wielu innych popularnych aktorów. W losy serialowych bohaterów, oprócz Weroniki Książkiewicz, wcielą się między innymi: Joanna Kurowska, Emilia Krakowska, Edward Lubaszenko i Robert Rozmus.

Wzmocniona została ekipa reżyserska. Do dotychczasowych reżyserów: Macieja Dejczera i Andrzej Kostenki dołączył Maciej Dutkiewicz. Autorami zdjęć, jak w pierwszej serii, będą: Jarosław Żamojda i Adam Bajerski.

Emisja pierwszego z 17 nowych odcinków serialu zaplanowana jest na pierwszą niedzielę września.

Pierwsza 13 – odcinkowa seria „Ojca Mateusza”, nadawana w TVP 1 od grudnia do lutego, biła rekordy popularności.

Czytaj więcej o:
 • film
 • Książkiewicz
 • Ojciec Mateusz
 • sandomierz
 • Żmijewski
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Brak ankiety.
Galerie
 • Dni Starachowic 2015
 • Dni Starachowic
 • Świętokrzyska Gala Kabaretowa
 • Wystawa ceramicznych rzeźb w Pińczowie
 • XII Międzynarodowy Plener Malarski - Pocztówki Chęcińskie 2015
 • Piknik Obywatelski w Skarżysku

Informacje z Twojego powiatu

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.