Dzięki przedszkolakom do muzeum trafiły stare dokumenty, fotografie i inne przedmioty sprzed lat

Dodano: 15 lipca 2009, 0:15 Autor:

Stare żelazko, świadectwo szkolne, cegiełka na budowę domu partii czy narzędzia gospodarcze przekazały nauczycielki z Przedszkola Samorządowego nr 5 Muzeum Regionalnemu w Końskich.
Wojciech Pasek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Końskich z nauczycielkami przedszkolnymi: (od lewej) Grażyną Masłowską, Jolantą Kosmal, Teresą Wilk, Alojzą Bugałą, Danutą Choińską i Małgorzatą Teler.

Wojciech Pasek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Końskich z nauczycielkami przedszkolnymi: (od lewej) Grażyną Masłowską, Jolantą Kosmal, Teresą Wilk, Alojzą Bugałą, Danutą Choińską i Małgorzatą Teler. (fot. M. Kądziela)

W Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Końskich funkcjonują tak zwane klasy zerowe. Sześciolatki nie tylko bawią się, ale i uczą. Jedną z dziedzin, które nauczycielki szczególnie propagują w placówce jest wychowanie patriotyczne. - Oczywiście nie jest to nauka historii czy tradycji jak w klasach szkolnych - tłumaczy dyrektor przedszkola Teresa Wilk.

W zakończonym niedawno roku szkolnym, wychowaniem patriotycznym w placówce zajmowała się Grażyna Masłowska, która nawiązała ścisłą współpracę z położnym zaledwie kilkadziesiąt metrów od przedszkola Muzeum Regionalnym, które w marcu zostało przekształcone z Izby Tradycji. Spotkanie z dyrektorem Wojciechem Paskiem było na tyle ciekawe, że maluchy uznały je za najciekawsze w całym roku. Podziwiały eksponaty, a potem... same chciały zostać kolekcjonerami. - Do przedsięwzięcia włączyli się także rodzice - kontynuuje dyrektor Teresa Wilk. - Poszperali na swoich strychach, w piwnicach, starych szafach i wygrzebali kilka ciekawych przedmiotów. Wraz z dziećmi postanowiły przekazać je panu Wojtkowi.

Do muzeum, dzięki przedszkolakom z „piątki”, trafiły stare dokumenty, fotografie, kartki, świadectwa, przedmioty codziennego użytku sprzed lat. - Cieszę się z darów, ale jeszcze bardziej z tego, że dzieciaki i ich rodzice zainteresowali się naszą placówką - mówił na spotkaniu z nauczycielkami Wojciech Pasek. - Być może z któregoś z przedszkolaków wyrośnie kolekcjoner lub historyk. Mam nadzieję na dalszą współpracę także i z przyszłorocznymi „zerówkowiczami”.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.