Bilety miesięczne w mieleckiem PKS już nie papierowe

Dodano: 16 lipca 2009, 8:15 Autor:

Pięć tysięcy pasażerów mieleckiego PKS w dworcowej kasie zamiast papierowych biletów miesięcznych dostaje plastikowe EM-karty.
Pasażerowie mieleckiego PKS dostają teraz trwałe karty zamiast papierowych biletów miesięcznych.

Pasażerowie mieleckiego PKS dostają teraz trwałe karty zamiast papierowych biletów miesięcznych. (fot. fot. Agata Dziekan-Łanucha)

- Są wygodniejsze w przechowaniu - przekonuje Józef Drozd, główny specjalista ds. eksploatacji w Veolia Transport Podkarpacie, właściciela firmy przewozowej.

To oznacza koniec z tradycyjnymi, papierowymi biletami. - Te małe karteczki można było łatwo zgubić, albo zniszczyć - mówi 19-letni Paweł, uczeń mieleckiego Technikum Samochodowego dojeżdżający w roku szkolnym do szkoły z Radomyśla Wielkiego. - Z kartą będzie lepiej.

Teraz PKS oferuje bilety miesięczne w formie kart przypominających karty bankomatowe. Zapisane są na nich informacje dotyczące ceny oraz terminów obwiązywania biletu, a także nazwisko i imię posiadacza. - Tych danych nie widać na zewnątrz. Może odczytać je kierowca, kiedy pasażer wsiadając do autobusu wkłada kartę do bileterki - informuje Drozd.

Taki elektroniczny bilet pozwala też firmie przewozowej sprzedawać pasażerom na przykład bilety dwutygodniowe (do tej pory, gdy obowiązywały bilety papierowe, nie było to możliwe). - To jest szczególnie przydatne ludziom w okresie wakacji, kiedy mają urlopy i nie potrzebują biletów na cały miesiąc - mówi przedstawiciel firmy.

Dla Veolia Transport Podkarpacie biletowa innowacja to też sposób na dostosowanie się do potrzeb pasażerów. - Poprzez rejestrację pasażerów z biletami miesięcznymi przy wsiadaniu wiemy, ilu ich jeździ na każdej z tras. Uzyskujemy zatem informację, jak duży autobus jest potrzebny na danej trasie - dodaje Drozd.

Czytaj więcej o:
  • bilety
  • PKS
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz rządy prezydenta Mielca Janusza Chodorowskiego na półmetku tej kadencji? [koniec]

wyniki głosowania
Liczba głosów: 41.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.