Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Radomskie Towarzystwo Dobroczynności prowadzi bezpłatne porady prawne dla organizacji pozarządowych

Dodano: 13 sierpnia 2009, 8:00 Autor:

Radomskie Towarzystwo Dobroczynności w Radomiu zaprasza małe i słabo rozwinięte infrastrukturalnie organizacje pozarządowe z Radomia i regionu radomskiego do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa w zakresie funkcjonowania stowarzyszeń i fundacji.
Radomskie Towarzystwo Dobroczynności prowadzi bezpłatne porady prawne dla organizacji pozarządowych

Gdzie się zgłaszać?

Organizacje, które chcą uzyskać pomoc prawną, mogą zgłaszać się w bezpośrednio w biurze Radomskiego Towarzystwa Dobroczynności w Radomiu, plac Jagielloński 15 (budynek Teatru) wejście B, III piętro, lok.324, lub drogą mailową pod adresem: biuro@rtd.radom.pl. Najlepiej jednak wcześniej umówić się na spotkanie telefonicznie pod numerem: 048-384-78-76.

Projekt realizowany przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i Wojewody Mazowieckiego, skierowany jest do organizacji pozarządowych z Radomia i regionu radomskiego.

– Zapraszamy pracowników, członków i wolontariuszy. Chcemy pomóc młodym, słabo rozwiniętym organizacjom pozarządowym – mówi Aldona Metlerska, wiceprzewodnicząca towarzystwa. – Pomoc mogą uzyskać także ci, którzy dopiero noszą się z zamiarem założenia stowarzyszenia czy fundacji. W ten sposób w regionie ma szanse zwiększyć się aktywność sek-tora pozarządowego.

Zatrudniony na potrzeby projektu prawnik pomoże w stworzeniu i zarządzaniu organizacją pozarządową. Pod jego kie-runkiem można będzie wypełnić formularze do rejestracji stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze Stowarzyszeń, oraz uzyskać wiedzę na temat ubiegania się o status organizacji pożytku publicznego. Prawnik pomoże także przygotować projekty i wnio-ski o dofinansowanie działalności.

Radomskie Towarzystwo Dobroczynności będzie prowa-dzić także warsztaty i szkolenia z udziałem specjalistów, którzy przekażą uczestnikom wiedzę i umiejętności niezbędne do sku-tecznego prowadzenia działań społecznych.

Czytaj więcej o:
  • krs
  • opp
  • organizacja pozarządowa
  • porady
  • prawnik
  • radom
  • status
  • towarzystwo
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czyje imię powinna nosić ulica przy terminalu portu lotniczego w Radomiu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 161.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.