Prawdopodobnie w Sandomierzu powstanie drugi blok socjalny

Dodano: 20 sierpnia 2009, 0:05 Autor:

Burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski poinformował, że złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę bloku socjalnego. Byłyby to już kolejne mieszkania o minimalnym standardzie. Tym razem blok ma stanąć w rejonie ulicy Trześniowskiej w Sandomierzu.
Według planów, nowy blok socjalny miałby stanąć przy ulicy Trześniowskiej w Sandomierzu, na peryferiach miasta. Stąd do centrum miasta są cztery kilometry.

Według planów, nowy blok socjalny miałby stanąć przy ulicy Trześniowskiej w Sandomierzu, na peryferiach miasta. Stąd do centrum miasta są cztery kilometry. (fot. M. Leszczyński)

Nie wiadomo czy przyszli mieszkańcy będą zadowoleni z lokalizacji bloku socjalnego. Ulica Trześniowska, to droga prowadząca w kierunku Stalowej Woli. Do granicy województwa podkarpackiego jest niecałe pół kilometra, a do Sandomierza cztery kilometry. Przejście piechotą do centrum zajmuje blisko godzinę, a na dojazd komunikacją miejską pewnie nie będzie wszystkich stać. Jednak Jerzego Borowskiego możliwe niezadowolenie przyszłych mieszkańców nie przeraża.

- Trudno – rozkłada ręce burmistrz. – Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. My zapewnimy cztery ściany, ogrzewanie na prąd, za który zapłacą lokatorzy oraz zimną wodę.

GOTOWE ZA ROK

Nowy blok stanie przy ulicy Trześniowskiej. Miasto ma tam działkę. Burmistrz wystąpił już o wydanie pozwolenia na budowę. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa zajęłaby nieco ponad rok, a koszt – podobnie jak w przypadku bloku przy ulicy Lubelskiej – wyniósłby nieco ponad milion złotych. Burmistrz liczy też na dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Blok posiadałby podobne parametry do tego z ulicy Lubelskiej – około 23 mieszkań o różnym metrażu.

W pierwszej kolejności na ulicę Trześniowską trafiliby lokatorzy z budynków przeznaczonych do natychmiastowej rozbiórki. Po tragicznym pożarze w Kamieniu Pomorskim Inspektorat Nadzoru Budowlanego skontrolował sandomierskie mieszkania socjalne. Okazało się, że dom przy ulicy Staromiejskiej, u stóp Zamku oraz tak zwane baraki przy ulicy Kruczej nie nadają się do zamieszkania. Miasto musi zastosować się do zaleceń kontroli i jak najszybciej umieścić mieszkańców w lokalach zastępczych.

CZY ZAMIESZKAJĄ TU ROMOWIE?

Tymczasem nadal nie wiadomo, czy przy ulicy Trześniowskiej zamieszkałyby rodziny romskie z baraków.
- Sprawdzimy, czy liczba zameldowanych Romów pokrywa się z liczbą osób tam mieszkających – zaznacza burmistrz Borowski. Chodzi o to, że w ewidencjach meldunkowych zapisano kilka rodzin, a tak naprawdę może tam mieszkać o wiele mniej osób.

- Wiemy, iż Romowie chcą mieszkać wspólnie, rodziny z rodzinami – mówi burmistrz. – Dlatego specjalnie dla nich rozważamy budowę osobnych mieszkań na peryferiach Sandomierza, za ulicą Lubelską, za działką należącą niegdyś do Spółdzielni Hodowli i Unasieniania Zwierząt.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.