Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studia przez internet: wirtualna nauka, realny efekt

/dota/
Możesz pracować lub prowadzić własną działalność gospodarczą, mieć obowiązki domowe i rodzinne, a mimo to studiować, nie wychodząc z domu. Umożliwia to Polski Uniwersytet Wirtualny. Ten działający przy Akademii Humanistyczno-Humanistycznej w Łodzi zainauguruje już ósmy rok akademicki.

E-learning to nowoczesny sposób uczenia się na odległość, wykorzystujący elektroniczny przekaz informacji. Ta metoda kształcenia pozwala na ukończenie studiów i kursów bez konieczności osobistej obecności w sali wykładowej. Dzięki temu cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem. Na świecie w ten sposób studiują już miliony osób. W naszym kraju, z roku na rok, również wzrasta popularności tej formy nauczania.

SAMODZIELNA ORGANIZACJA PRACY

Jedną z instytucji kształcących przez Internet w Polsce jest Polski Uniwersytet Wirtualny. Pierwsze studia na platformie Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego zostały uruchomione przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi w październiku 2002 roku. Obecnie łódzka uczelnia prowadzi studia na pięciu kierunkach: informatyce, zarządzaniu, pedagogice, politologii i pielęgniarstwie.

Materiały dydaktyczne dostępne są w sieci przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Studenci nie ponoszą więc dodatkowych kosztów związanych z dojazdem, zakwaterowaniem czy wyżywieniem. Mogą uczyć się w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu i czasie.

Podstawą studiów internetowych są zajęcia na platformie zdalnego nauczania. Na niej znajdują się treści, które student powinien opanować, a także zadania, testy i polecenia do dyskusji na forum. Studenci Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego nie tylko zdobywają wiedzę z przedmiotów kierunkowych, ale również uczą się samodzielnej organizacji pracy. Jest to umiejętność ceniona przez pracodawców, którzy mają pewność, że zatrudniając absolwenta PUW-u, zyskują pracownika odpowiedzialnego, zorganizowanego i sumiennego.
OTWARTE DRZWI

Studenci Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego mają takie same prawa jak ich koledzy uczący się na uczelniach państwowych lub niepaństwowych. Otrzymują indeks oraz legitymację studencką, mogą także ubiegać się o stypendia oraz o przyznanie kredytu studenckiego na preferencyjnych warunkach.
Działający przy Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Polski Uniwersytet Wirtualny przygotował niecodzienne i w pełni zinformatyzowane "Dni Otwarte Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego". Spotkanie to jest odpowiedzią internetowej uczelni na tradycyjne Drzwi Otwarte, organizowane przez większość szkół wyższych. Uczestnictwo w wirtualnym spotkaniu z PUW-em jest bardzo proste. Wystarczy tylko wejść na stronę www.puw.pl i szukać do woli potrzebnych informacji.

Na uczestnictwo w tym niecodziennym wydarzeniu internauci mają czas do końca września, ponieważ już 26 września zainaugurowany zostanie na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym kolejny, ósmy rok akademicki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie