Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przy Urzędzie Pracy powstanie Centrum Aktywizacji Zawodowej

KaT
Z chwilą powstania Centrum Aktywizacji Zawodowej, osoby poszukujące pracy lub zainteresowane udziałem w kursach, nie będą już musiały czytać informacji na tablicy ogłoszeń, lecz będą obsługiwane kompleksowo w nowej jednostce
Z chwilą powstania Centrum Aktywizacji Zawodowej, osoby poszukujące pracy lub zainteresowane udziałem w kursach, nie będą już musiały czytać informacji na tablicy ogłoszeń, lecz będą obsługiwane kompleksowo w nowej jednostce Klaudia Tajs
Bezrobotni z Tarnobrzega i okolic, nie będą musieli już pukać od pokoju do pokoju w poszukiwaniu pracy i kursów doszkalających. Wszystko za sprawą tworzonego przy Powiatowym Urzędzie Pracy Centrum Aktywizacji Zawodowej.

Na utworzenie centrum czyli głównie adaptację pomieszczeń potrzeba 119 tysięcy złotych. Aby centrum rozpoczęło działalność, na czwartkowej sesji radni powiatowi podjęli uchwałę, w której tarnobrzeski starosta zobowiązuje się do pokrycia 20 procent kwoty, potrzebnej do jego uruchomienia. Pozostałą sumę czyli 90 tysięcy złotych przekaże na ten cel ministerstwo pracy.

W SKRZYDLE NA PIĘTRZE

Na potrzeby tworzonego centrum, dyrekcja urzędu pracy wygospodarowała jedno ze skrzydeł budynku na pierwszym piętrze. Doradcy zawodowi i specjaliści zajmujący się planowaniem kariery, zapewnią bezrobotnym, bardziej komfortowe warunki. Centrum będzie dysponowało także nazwami instytucji z naszego regionu, wspierającymi bezrobotnych i tych, którzy planują zmienić kwalifikacje lub dotychczasowe miejsce zatrudnienia. - W odremontowanym skrzydle nie będzie już rejestracji, zostanie ona przeniesiona na inne piętro - tłumaczy Adam Oczak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu. - Klienci będą mieli lepsze warunki, szybszy będzie przepływ informacji przy poszukiwaniu pracy. Ponadto bezrobotni nie będą musieli stać przed tablicą z ogłoszeniami ofert, tak jak dzisiaj. Osoba, która przyjdzie do centrum zostanie obsłużona kompleksowo. Wychodząc z niego będzie znała oferty, dowie się czy może zmienić kwalifikacje i jakie kursy są dostępne.

DLA KOGO POMOC

Usługi rynku pracy, jak mówi dyrektor Oczak nie są limitowane i skierowane wyłącznie do bezrobotnych. - Z naszej oferty może korzystać także osoba pracująca, ale poszukująca Innej pracy, która chce zmienić zatrudnienie - zapewnia dyrektor. - Ponadto będą mogły przychodzić osoby niepełnosprawne, które do niedawna szukały pracy poprzez Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przepisy się zmieniły i teraz będą mogły korzystać z centrum.

BEZROBOCIE SPADA

Mówiąc o konieczności organizowania rynku pracy dla bezrobotnych z Miasta Tarnobrzega i czterech gmin, wchodzących w skład powiatu, dyrektor Oczak przypomina liczbę bezrobotnych. - Dziś zarejestrowanych jest 5 tysięcy 875 osób i pocieszające jest to, że ta liczba maleje - pociesza Adam Oczak. - W lutym było ich 6 tysięcy 300. Spadek wynika z możliwości zatrudnienia przy pracach sezonowych. Poza tym sporo ofert dotyczy pracy w handlu, w tarnobrzeskich marketach. Mamy nadzieję, że lutowy wzrost już się nie powtórzy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie