Zobacz jak będzie wyglądało nowoczesne Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Strawczynie (zdjęcia)

Dodano: 1 października 2009, 8:15 Autor:

Zakończono już pierwszy etap budowy z wielofunkcyjnymi boiskami. Aktualnie powstaje kryta pływalnia. Oddanie całości przewidziane jest na kwiecień 2011 roku.

Mieszkańcy są dumni, że na terenie ich gminy powstaje duży kompleks sportowo-rekreacyjny. Marzenia stały się rzeczywistością.

Zakończono już pierwszy etap budowy, czyli tak zwaną arenę sportową. W jej skład wchodzi boisko trawiaste do piłki nożnej o wymiarach 105 X 68 metrów, sześciotorowa bieżnia o nawierzchni poliuretanowej. Będą tu warunki do uprawiania lekkoatletyki, piłki nożnej, ręcznej i siatkowej.

BASENY, RURA, JAKUZZI

Aktualnie prowadzona są roboty ziemne pod budowę krytej pływalni. Znajdą się tu trzy baseny. Największy - o wymiarach 25 X 12,5 metrów i głębokości od 1,35 do 1, 85 metra, mniejszy - do nauki pływania wyposażony w gejzery wodne, masażery, a trzeci to brodzik dla dzieci z miniaturowym wodospadem.

Zaprojektowano również jakuzzi, rurę do zjazdu. Na piętrze krytej pływalni znajdzie się kręgielnia, sale do aerobiku, kawiarnia. Roboty budowlane prowadzi firma Condite z Kielc. Równolegle z budową pływalni realizowany będzie trzeci etap budowy Centrum. Obejmie: boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni, boisko treningowe do piłki nożnej, korty tenisowe oraz trybuny na 1700 miejsc. Rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę trzeciego i rozpoczęcie trzeciego etapu budowy nastąpi w październiku tego roku.

POPŁYWAMY ZA DWA LATA

Centrum zostanie oddane w kwietniu 2011 roku. Na działce sąsiadującej z kompleksem sportowym stanie prywatny hotel i baza gastronomiczna.

Realizujemy duży kompleks sportowo-rekreacyjny. Cieszy nas, że od marzeń, projektów, planów przeszliśmy do konkretów - informuje Tadeusz Tkaczyk, wójt Strawczyna.

Czytaj więcej o:
  • centrum
  • rekreacja
  • sport
  • wizualizacja
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Ile cukru spożywasz w miesiącu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 172.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.