Dzięki internetowej wyszukiwarce grobów łatwo znaleźć miejsce pochówku na cmentarzu komunalnym

Dodano: 22 października 2009, 9:15 Autor:

Ogromnym ułatwieniem dla osób szukających miejsca pochówku bliskiej lub znanej osoby na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli jest internetowa wyszukiwarka grobów. Wystarczy wystukać dane poszukiwanej osoby, a na mapce znajdziemy grób.
Piotr Banaczyk przy słupku z numerem kwatery.

Piotr Banaczyk przy słupku z numerem kwatery. (fot. Zdzisław Surowaniec)

14 tys. zmarłych

Cmentarz komunalny w Stalowej Woli powstał w 1944 roku. Zajmuje powierzchnię 10 ha. Pochowanych jest tu 14 tys. zmarłych osób. Długość alejek na tej nekropolii wynosi 6 km.

To oferta Zakładu Pogrzebowego "Memento”, która bardzo ułatwia dotarcie do poszukiwanego grobu. Także pracownicy "Memento” zyskują na tym, bo odpada im konieczność informowania gdzie leży poszukiwana osoba. Na dodatek miasto na swój koszt wkopało na cmentarzu granitowe słupki z informacjami o numerach kwater. Dzięki temu łatwo się zorientować jak dojść do poszukiwanego grobu.

SZUKANA MOGIŁA

Co należy zrobić, aby znaleźć grób przez komputer? Należy wejść na stronę internetową www.memento.com.pl i kliknąć w zakładkę "cmentarz komunalny” oraz "wyszukiwarkę grobów”. Wpisujemy imię i nazwisko oraz datę urodzin i śmierci szukanej osoby. I wtedy na ekranie pojawia się plan cmentarza z zaznaczonym miejscem gdzie jest szukana mogiła. Podany jest numer kwatery, rząd i miejsce pochówku. Plan można sobie wydrukować i szukać grobu na cmentarzu, co ułatwiają właśnie granitowe słupki z numerami kwater. Jest ich czterdzieści dziewięć.

DUŻE ZAINTERESOWANIE

- Zainteresowanie wyszukiwarką jest bardzo duże. Korzysta z tego blisko tysiąc osób miesięcznie – zapewnia właściciel "Memento” Piotr Banaczyk. Przyznaje, że sam zbudował program do inwentaryzacji grobów i poszukiwania miejsc pochówków.

Aby powstała wyszukiwarka, cmentarz musiał być bardzo dokładnie zinwentaryzowany, groby spisane "z natury”. Niewielkiej części grobów nie udało się rozszyfrować z uwagi na to, żeby były bardzo zaniedbane, bez oznakowania kto tam leży. Może się więc wydarzyć, że nie zostanie odszukany grób jakiejś osoby, wtedy należy skontaktować się ze spółką "Memento”.

Czytaj więcej o:
  • cmentarz
  • groby
  • wyszukiwarka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Jak oceniasz rządy prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka na półmetku tej kadencji? [koniec]

wyniki głosowania
Liczba głosów: 196.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.