Gigantyczny pożar na hałdzie złomu w Ostrowcu! Znamy już prawdopodobną przyczynę (zdjęcia, video)

Dodano: 4 listopada 2009, 12:15 Autor:

Pali się hałda złomu na terenie firmy "Złomhut", która jest dostawcą złomu do ostrowieckiej huty. Pożar wybuchł w nocy,prawdopodobnie około godziny 23. Pożar jest w środku wielkiego kompleksu leśnego.W środku hałdy jest piekielna temperatura- nawet do 1000 stopni !!!! Między godziną 13 a 14 planowany jest atak pianowy, który ma umożliwić szybsze ugaszenie pożaru.

- Akcja potrwa jeszcze wiele godzin, bo gaszenie tego typu pożarów jest bardzo skomplikowane- powiedział Wiesław Cisek, komendant powiatowy państwowej straży pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Strażacy w nocy odebrali sygnał, że pali się hałda. Na miejscu jest cały czas kilkanaście zastępów strażackich , zawodowcy ochotnicy z całego powiatu - w tej chwili wszyscy pracują na miejscu. Akcję utrudnia to ,że na miejscu jest za mało wody, jest dowożona dodatkowo z hydrantu umiejscowionego parę kilometrów od miejsca pożaru. Akcja gaśnicza polega na tym ,ze dwie potężne koparki przerzucają złom z płonącej hałdy a strażacy polewają ten słom. Nad hałdą cały czas unosi się gęsty dym.

Na hałdzie znajdują się oprócz złomu elementy łatwopalne i to one prawdopodobnie się zapaliły powodując gigantyczny pożar. Strażacy na razie ustalają jeszcze przyczyny pożaru. Czy pożar może rozprzestrzenić się na okoliczne lasy ? Strażacy twierdzą ,że to raczej niemożliwe. Zdaniem strażaków płonące składowisko złomu było raczej składowiskiem śmieci - to prawdopodobnie spowodowało błyskawiczne rozprzestrzenienie pożaru. Co było przyczyną ? Jedna z hipotez - na razie nieoficjalnych mówi ,ze robotnicy przecinali złom na hałdzie o od iskier zapaliły się jakieś łatwopalne materiały.

W środku hałdy jest piekielna temperatura- jak oceniają strażacy nawet do 1000 stopni !!!! Między godziną 13 a 14 planowany jest atak pianowy, który ma umożliwić szybsze ugaszenie pożaru. Jeśli ta akcja się nie powiedzie to gaszenie będzie trwało obecną metodą - pobieranie przez koparki złomu, przekładnia na inną stertę i polewanie - potrwa jeszcze wiele godzin.

To największy pożar w ostatnich latach na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Na miejsce dojeżdżają kolejne jednostki strażackie. Obecnie jest ich 16. Koszty akcji gaśniczej są na razie trudne do oszacowania ale wiadomo ,ze będzie to jedna z najkosztowniejszych akcji w regionie w ostatnich latach.

Nie ma na razie większych utrudnień dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Przez cały dzień będziemy zamieszczać kolejne informacje, zdjęcia i filmy z miejsca pożaru. Za chwilę kolejne informacje.

Czytaj więcej o:
  • huta
  • Ostrowiec
  • pożar
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy podoba Ci się inicjatywa "Śniadanie na trawie" w Parku Miejskim?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 34.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.