Matura 2015. Mamy wyniki. Świetnie na nowej maturze, pogrom na starej czytaj więcej »

Klub Pacjenta „Serce jak dzwon” obchodził 7 rocznicę powstania

Dodano: 4 listopada 2009, 22:37 Autor:

Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego uroczyście obchodzili w środę siódmą rocznicę powstania Klubu Pacjenta „Serce jak dzwon”. Sala Dziecięcego Domu Kultury na osiedlu Słoneczne pękała w szwach.
Na jubileusz przybyło tak wiele osób, że sala Dziecięcego Domu Kultury pękała w szwach.

Na jubileusz przybyło tak wiele osób, że sala Dziecięcego Domu Kultury pękała w szwach. (fot. Andrzej Nowak)

Spotkania mieszkańców odbywają się systematycznie od siedmiu lat, w każdą pierwszą środę miesiąca. To tym bardziej cenne, że klub nie pozyskuje środków z zewnątrz. Sponsorują go jedynie osoby prywatne. – Dzięki wam istniejemy, kochani – zwróciła się do mieszkańców dr Małgorzata Krysa –Kowal, radna miasta, która byłą założycielką klubu. – Służymy wam radą, pomagamy w najtrudniejszych momentach. Mamy satysfakcję z tego, że możemy wam służyć.

Współzałożycielka klubu, znana wolontariuszka Bożenna Majewska przypomniała pierwsze spotkania. Zaczęło się od pierwszej białej soboty jesienią 2002 r. przy Przychodni Rodzina. - A stało się to dlatego, że ja sama zachorowałam na serce – powiedziała. – Dzisiaj na cały Ostrowiec słynie Klub Pacjenta, który działa na osiedlu Słoneczne.

O swojej przygodzie z klubem opowiadała też Inga Kamińska, radna powiatu. Pojawiła się tu pierwszy raz pod koniec 2004 r. i od tamtej pory nie opuściła żadnego spotkania. – Byłam wtedy wiceprezydentem i nie cieszyło mnie tak oddawanie kolejnych ulic czy chodników, jak bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami, oddawanie serca innym.

W ciepłych słowach o klubie mówili między innymi dyrektor Przychodni Rodzina dr Ryszard Jungiewicz, radny wojewódzki Józef Grabowski, prezes Świętokrzyskiego Banku Żywności Maria Adamczyk, przewodniczący Rady Miasta Mirosław Zgadzajski.

Klub podziękował tym, którzy najbardziej go wspierają. Z pięknym koncertem wystąpił Zespół Angel ze Świetlicy Środowiskowej przy ulicy Focha 5 i Chór Ad Libitum pod dyrekcją Mariana Majeckiego. Na koniec nie zabrakło tortu z siedmioma świeczkami.

Czytaj więcej o:
  • jubileusz
  • ostrowiec
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Węgla ma w Ostrowcu wystarczyć

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy popierasz ideę organizowanego także w Ostrowcu marszu dla życia i rodziny?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 14.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.