Zbigniew Frączek - milioner z Kazimierzy

Dodano: 18 grudnia 2009, 0:05 Autor:

„Echo Dnia” już po raz trzeci opublikowało listę 100 Najbogatszych Mieszkańców Województwa Świętokrzyskiego. W elicie znalazła się Zbigniew Frączek, współwłaściciel firmy Rolmet z Kazimierzy Wielkiej, który zajął w rankingu 22 miejsce.
Zbigniew Frączek (z prawej) posadził niedawno drzewko jubileuszowe, podczas uroczystych obchodów 50-lecia skalbmierskiego "mechanika” – szkoły, której jest absolwentem.

Zbigniew Frączek (z prawej) posadził niedawno drzewko jubileuszowe, podczas uroczystych obchodów 50-lecia skalbmierskiego „mechanika” – szkoły, której jest absolwentem. (fot. Adam Ligiecki)

Pełna lista 100 świętokrzyskich milionerów, wartość majątków, ich samochody i samoloty na
www.strefabiznesu.echodnia.eu

Tradycyjnie już oparliśmy nasz ranking o dane spółek z Krajowego Rejestru Sądowego, które są powszechnie dostępne dla każdego. Nie zdradzamy więc żadnej tajemnicy!

SKROMNY KREZUS Z KAZIMIERZY

Zbigniew Frączek posiada połowę udziałów w firmie Rolmet, która zajmuje się sprzedażą materiałów budowlanych, maszyn rolniczych, produktów hutniczych, handlem opałem. Jego majątek szacuje się obecnie na 73,8 miliona złotych, choć zaczynał „od zera”.
Zdzisław Frączek do wszystkiego doszedł sam. Ciężką pracą, po kilkanaście godzin na dobę. A gdy firma się rozrastała, systematycznie powiększał swój kapitał.

Dzisiaj Rolmet posiada składy budowlane w Warszawie, Radlinie i Bejscach, kilka stacji paliw w różnych miejscach regionu świętokrzyskiego. Do tego bary, sklepy, stację diagnostyczną, firmę wulkanizacyjną.

Prywatnie Zbigniew Frączek jest bardzo skromnym, otwartym człowiekiem. Chętnie pomaga innym. Pasjonuje się sportem, zwłaszcza kolarstwem – założył więc i utrzymuje grupę kolarską Rolmet. W Kazimierzy Małej, skąd pochodzi, ma też lotnisko, na którym lądują jego awionetki.

Niedawno pan Zbigniew brylował na uroczystych obchodach jubileuszu 50-lecia Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu. Ukończył tę szkołę w 1975 roku i dzisiaj jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych absolwentów popularnego „mechanika”.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.