Seks, pikantne zdjęcia i filmy - jest probelm cyberprzemocy (video)

Dodano: 9 stycznia 2010, 21:06 Autor:

Seksualne propozycje, publikowanie pikantnych filmików czy zdjęć. Problem cyberprzemocy jest coraz większy. To dlatego uczniowie kieleckiego "Kopernika” postanowili nakręcić o tym krótki film.

W piątek mimo śniegu i mrozu na szkolnym dziedzińcu postawili statyw by nakręcić jedną ze scen. Mają już gotowy scenariusz. – To jest historia trzech licealistek, które mają wspólny problem – mówi Paweł Jóźwik, uczeń trzeciej klasy.

Ten problem to cyberprzemoc. Dziewczyny wpadają w tarapaty, bo poznały w internecie przyjaciół, którzy je wykorzystują, między innymi publikując intymne zdjęcia. Finał jest tragiczny jedna z dziewczyn popełnia samobójstwo. Uczniowie "Kopernika” sami sobie wymyślili taki temat filmu. – Wiele z nas żyje podwójnie. Normalnym życiem i życiem online: na gadu – gadu, skype, czy naszej–klasie. Czasem zderzenie tych dwóch istnień jest okrutne – mówi Monika Walder z drugiej klasy.

Film ma być gotowy w marcu. Jego powstanie jest finansowane z funduszy norweskich w ramach projektu "Społeczeństwo obywatelskie w obiektywie”. Wspiera go Amnesty International, które jesienią przeprowadziło pod Międzyzdrojami szkolenie dla uczniów. Kielecki Zespół Szkół Ekonomicznych imienia Mikołaja Kopernika jest jedną z 23 polskich szkół, które go realizują, jedyną w województwie świętokrzyskim.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Na cmentarzu w Cedzynie powstanie krematorium?

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Ile cukru spożywasz w miesiącu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 172.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.