Przybliżali uczniom wiedzę na temat krajów Unii Europejskiej

Dodano: 21 stycznia 2010, 12:05 Autor:

Paryska wieża Eiffla, holenderskie wiatraki, włoskie spaghetti, golonka z Bawarii... w jednym. Taką europejską rewię można oglądać tylko w Stopnicy!
Wiatrak, ser, tulipany i piękne stroje regionalne - tak podczas europejskiej gali w Stopnicy pokazała się Holandia.

Wiatrak, ser, tulipany i piękne stroje regionalne - tak podczas europejskiej gali w Stopnicy pokazała się Holandia. (fot. Fot. Archiwum szkoły)

Spotkanie promocyjno-informacyjne pod hasłem „Bliżej Europy” odbyło się w Szkole Podstawowej, w ramach projektu „Wiedza naszym kapitałem”.

- Celem spotkania było przybliżenie naszym uczniom wiedzy na temat krajów Unii Europejskiej, zapoznanie z ich kulturą, tradycjami - mówi dyrektor szkoły Andrzej Banach.

STROJE, TAŃCE, POTRAWY

Imprezę zorganizowano w szkolnej sali gimnastycznej. Wcześniej dzieci brały udział w zajęciach przygotowujących do omawiania tego tematu, same wyszukiwały informacje w książkach, czasopismach, Internecie. Chętnie pomagali także rodzice. Mamy szyły stroje, ojcowie zadbali o przygotowanie scenografii i rekwizytów.

Uczniowie ze Stopnicy przygotowali prezentację krajów europejskich, w tym Polski, Belgii, Niemiec, Francji, Austrii, Włoch, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii. Liczyły się najbardziej charakterystyczne cechy: flaga narodowa, strój regionalny, taniec, potrawy, znane obiekty i budowle.

Dzieciaki spisały się na szóstkę. Pomysłów im nie brakowało. Wspaniale też współpracowały na scenie, ujawniając nieprzeciętne talenty artystyczne. W ramach projektu odbyły się ponadto konkurs wiedzy o Unii Europejskiej oraz wystawa prac plastycznych.

MŁODZI POZNAJĄ

- Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem. Ta impreza pokazała, że mimo młodego wieku nasi uczniowie chcą poznać kraje będące członkami Unii Europejskiej - zauważa Andrzej Banach.
Na spotkanie „Bliżej Europy” zostali zaproszeni liderzy lokalnego samorządu, dyrektorzy szkół z terenu gminy, nauczyciele, rodzice. Dla pedagogów ze Stopnicy była to okazja do pokazania szkoły, jej pracy w inny sposób. Uczniowie mogli dzięki temu zaistnieć na szerszym forum, zaprezentować swoje zdolności i umiejętności.

SŁODKA GÓRA

Jedno jest pewne: wszyscy byli zadowoleni. Po zakończeniu imprezy goście i nauczyciele spotkali się przy kawie i herbacie, a na dzieci czekała... góra słodyczy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Które miejsce w IV lidze piłki nożnej zajmie w tym sezonie drużyna Zdroju Busko Zdrój?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 11.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.